Sitresten Nasıl Uzak durabiliriz? Stresi Azaltmak için ipuçları

Stres, çok düşündüğünüz, kendinizi zayıf ve zayıf hissettiğiniz ancak probleminizi çözmenin bir yolunu bulamadığınız bir zihin durumudur. Kendini yalnız hissediyorsun ve birinin seni duymasını ve seni iyileştirmesini istiyorsun. Sebep, kimseyle paylaşamayacağınız kişisel meseleniz, işle ilgili sorunlarınız, ailenizle ilgili veya aşk hayatınız olabilir. Bunlar zihninizde stresi tetiklemenin ve sizi huzursuz bırakmanın nedeni olabilir. Bu, herhangi bir zarar vermeden vefat etmek için her zaman dua ettiğiniz zor bir zamandır. Kadınlar hassas ve duygusal oldukları için stresin kolay avlarıdır. Duygularını kontrol edemezler ve dizlerinin üzerine çökerek kırılırlar. Ancak, çocuklarınızı iyi insanlar yaparak ailenize ve ülkenize hizmet etmek zorunda olduğunuz için bu tür durumlarla savaşacak kadar güçlü olmalısınız.

Stresli ve zayıf hissettiğinizde ne yaparsınız? 

İyi! Bu tür tatsız durumlarda akıllıca düşünemediğimiz için yanıt vermek zor. Aşırı düşünüyoruz, huzursuz oluyoruz, yorgun ve zayıf hissediyoruz ve hatta bazen ağlıyoruz. Acımızı paylaşacak ve en iyi çözümü alacak güvenilir insanları buluyoruz.

Stresten kurtulmak için kendinize nasıl davranacaksınız? 

Stresimi atmak ve rahatlamak için yaptıklarımı paylaşmak istiyorum. Bunlar, herhangi bir ilaç kullanmadan stresi atmanın doğal yollarıdır.

  1. Bir günlük tutun

Yazmak, sırrınızı açığa çıkarmanın en iyi yoludur. En iyi arkadaşınız olabilir ve ona güvenebilirsiniz. Kalbimi yazdığımda çok hafif hissediyorum. Sözlerim benim için öz motivasyon haline geldikçe sorunumun çözümünü bile alıyorum. Bunu denemelisin.

  1. Bol su tüketin

Su içmek sizi nemlendirir ve zihninizi rahatlatır. Aynı zamanda kan basıncınızı önlemeye ve nefes darlığını azaltmaya yardımcı olacaktır. Emin olun Kendinizi enerjik hissedeceksiniz.

  1. Doğada yürüyüş yapın

Doğanın içinde yürüyecekseniz doğanın güzelliğine dalacaksınız. Bu, zihin rahatlatıcı bir yürüyüş olacak ve iyi uyumanıza yardımcı olacaktır. Hatta partnerinizden veya bir arkadaşınızdan kendisiyle sağlıklı bir konuşma yapabilmek için size eşlik etmesini isteyebilirsiniz. Bu gerçekten de sizi en azından bazen iyileştirecek. Güzel sahneler zihninizi ateşlemek için bir meditasyon işlevi görebilir.

  1. Zaman çizelgenizi yeniden planlayın

Huzurlu zihniniz için birkaç saat ayırmak için takip ettiğiniz zaman çizelgenizi yeniden planlayın. Senden başka hiç kimse kendinin en iyi arkadaşısın. Bazen kendinizi şımartmak için verin. Kendi kendinize konuşun, podcast izleyin, motivasyon kitaplarını okuyun.

  1. Yaşlılık evini veya yetimhaneyi ziyaret edin

Masum insanlarını kötü durumda göreceksiniz. Onlarla karşılaştıramazsın, hala daha iyisin. Onlara yardım edebilirsiniz. Başkalarını motive etmek veya başkalarına yardım etmek için kendimi motive ediyorum. Kalbinizi iyileştirmenin en iyi yolu budur. Karmaya inanıyorsanız, iyilik yapmak size iyilik getirir.

  1. Aileniz, arkadaşlarınız veya akrabalarınızla eğlenin

Birlikte oturmanın, yemek yemenin veya kahve içmenin güzel bir yoludur. Arkadaşlarınızı arayabilir ve onları yemek veya kahve içmeye davet edebilirsiniz. Birlikte oyun oynayarak ve birlikte gülerek çocukluğunuzu yeniden yaşayabilirsiniz.

Stresi azaltmanın önemi

Kendiniz, sizin için önemli bir kişidir. Kendinizi görmezden gelemezsiniz. Stres, sağlığınızla ilgili çok ciddi bir sorundur. Bu, diğer ciddi sağlıkla ilgili sorunları tetikleyecektir. Olumlu bir zihinle elinizden gelenin en iyisini yapın. İyimser ve olumlu olmak stresten kurtulmanın ilk adımıdır. Kendine inan!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı