Sivilce Geçirme Yöntemleri

Sivilce Geçirme Yöntemleri, her insanın başına gelebilecek ve kişileri oldukça rahatsız eden sağlık sorunlarından bir tanesi de sivilcedir.

Vücudun herhangi bir bölgesinde çıkabilen sivilceler herkesi rahatsız etse de özellikle bayanlar bu konuda çok daha hassastır. Bu nedenle vücutlarının herhangi bir bölgesinde sivilce çıktığında bir an önce sivilcenin tedavi edilmesini ve cildin eski durumuna gelmesini ister. Sivilce için bir hekime başvurulduğunda elbette bu konuda uzman olan hekimler farklı ilaç tedavileri uygulayabilirler ancak evde alınabilecek birkaç önlem sayesinde, ya da yapılabilecek birkaç küçük işlem ile sivilcelerden kurtulmak mümkündür. Böylece hem sivilcenin iyileşmesi için ilaç kullanmak durumunda kalınmaz, hem de kişiler daha kısa sürede ciltlerindeki sivilcelerden kurtulabilirler.

Sivilce Geçirme Yöntemleri

Sivilce geçirme yöntemleri arasında birçok kişinin yaygın olarak yararlandığı uygulamalardan bir tanesi limon maskesidir. İçerisinde bol miktarda C vitamini barındıran limon suyu sayesinde yapılan maskeyle birlikte sivilcelerden ve sivilce lekelerinden kurtulmak mümkündür. Limon maskesini uygulaması ise oldukça basittir. Belirli miktarda limonun suyunu sıkarak, sivilce çıkan yere sürmek ve 10 dakika kadar beklemek yeterlidir. Sivilce için tercih edilebilecek başka bir uygulama ise karbonat maskesidir. Aynı şekilde bir miktar karbonatı suya atarak, hazırlanan suyu cilde sürmek sivilcelerin kısa sürede iyileşmesini sağlamaktadır. Ancak bilinmelidir ki sivilcelerden kurtulmak için her zaman cildi temiz tutmanın ve sürekli olarak nemlendirici kullanmanın önemi oldukça büyüktür.

Sivilceler İçin Elma Sirkesi

Elma sirkesi, vücuda çok ama çok faydalıdır. İçindeki vitamin ve minarelerle vücudu besler. B1, B2, ve B6 vitaminleri C vitamini, meyve asitleri beta karaten, içerisinde bulunan vitamin ve minareler saymakla bilmez. Bunların dışında sivilceye de çok iyi gelmektedir çoğunlukla elma sirkesini sivilcelerden kurtulmak sebebiyle elma sirkesini bir maske olarak kullanırlar, yüzünde sivilce olanlar evlerinde kendisinin yapmış olduğu Sivilceler İçin Elma Sirkesi

Sivilce Geçirme Yöntemleri

kullanarak yapmış olduğu maskeyi yüzüne uygularlar ve bu tedavi yöntemi ile yüzündeki maskelerden kurtulmuş olurlar.

Elma sirkesinin içindeki aşırı çok asit olması nedeni ile elma sirkesi maskesini hazırlarken çok dikkatli kullanmaları önerilir. Özellikle vücudunuzun sirkeye karşı alerjisi olma durumu da varsa da dikkatli olmamız gerekir aksi takdirde vücudunuz kızarabilir, tahriş olabilir. Vücudumuzun elma sirkesine karşı alerji olup olmadığı öğrenmek için ise, çok az bir miktar da sirkeyi elimize ya da ense kısmımıza sürüp de anlayabilirsiniz.

Bir diğer önemli konu ise elma sirkesini kesinlikle vücudumuza bir şey olmaz deyip de bol miktarda herhangi bir ürünle karıştırmadan sürmeyiniz. Az miktarda kullanın çünkü elma sirkesi çok etkili ve tesirli bir sirkedir. Sirke o kadar çok etkilidir ki boyaları sökmek gibi demir çelik vb. parlatmak içinde kullanılan yerleri de vardır. Sirkeyi yüzünüze sürerken, burnunuza çok fena bir koku gelebilir. Ama bir kaç gün sonra alışırsınız…

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı