Sivilce Kapatıcı Bant

Sivilce Kapatıcı Bant, yüzümüzde ya da vücudumuzda çıkan sivilceler, canımızı ziyadesi ile sıkar, çünkü görselliğimize gölge düşürdüğünü düşünürüz. İnsanoğlu estetiğine düşkündür.

Özellikle görünen yerlerimizde çıkan sivilce ve aknelerden bir an önce kurtulmaya ya da en azından bu kısmı kamufle etmeye çalışırız.

Aksi halde kendimizi berbat hissedeceğimiz tartışmasızdır. İşte bu panik ve sıkıntı ile sivilce kapatıcı bant arayışına gireriz. Sivilce ve akne kapatıcı şeffaf bantlar, sorunlu kısmı kapatır. Dermatolojik olarak bir engeli yoktur.

Hatta şeffaf olduğu için çok gözede batmaz. Fiyatı da son derece uygundur. Eczane ve makyaj malzemeleri satan bazı yerlerden temini de son derece kolaydır. Minik bir bandı aknenin üzerini örtecek şekilde yapıştırmanız yeterli olacaktır. Kullanımı bu denli basit ve işe yarayan, sivilce ve akne kapatıcı bu bantların tek sıkıntısı, aknenin iyileşmesini geciktiriyor olmasıdır. Çünkü derinin o kısmının hava almasını engeller.

Sivilce Kapatıcı Bant

Önerimiz, her gün değiştirmeniz gereken bu bantları sadece dışarıda, insan içine çıktığınız zamanlarda kullanmanız, arda kalan zamanlarda ve gece yatarken kullanmamanızdır. Unutulmamalıdır ki bu bantlar sadece akneyi gizlemeye, kamufle etmeye yarar. Tedavi edici bir özelliği yoktur.

Akneleri iyileştirecek bir sürü dermatolojik olarak üretilmiş ve test edilmiş krem ve pomatlar vardır. Eczanelerden, cilt yapınıza ve aknenin karakterine uygun olan bir ilacı tercih etmeniz ya da doktorunuzun tavsiye edeceği bir alternatifi kullanmanız ve o bölgeye mümkün olduğunca hava aldırmanız şiddetle tavsiye edilir.

Bantları kullanacağınız zaman bile, aknenin üzerine azıcık da olsa bu ilacı sürerek, o bölgeyi kapatmanız bile faydalı olacaktır. Evinize geldiğinizde ve yatarken, bantları kullanmamanızı ve sorunlu bölgeye açık bırakmanızı önerir, bu tedaviyi uygularken yağlı ve tuzlu yiyeceklerden de uzak durmanızı hatırlatırız.

Sivilce Kapatıcı Bant

Sivilceler İçin Ne Yapmalı?

Sivilceler ergenlik döneminde Buluğ çağı denilen dönemde çıkmaya başlar. Genellikle 12 yaşında çıkmaya başlayan bu sivilceler 22 yaşına kadar devam edebilir. Bu çıkan sivilceler size ve etrafınıza rahatsız bir görüntü sunar. Bu görüntü kirliliğinden kurtulmak için de birçok yöntem ile sivilcelerinizle başa çıkmaya çalışırsınız. Örneğin cilt bakım markalarının sizlere sunduğu krem, jel veya maske gibi türlerde bakım malzemelerini kullanabilirsiniz. Ya da lokman hekim veya eczanelerde satışa sunulan kil, jel ve bitkisel ürünler size yarar sağlayacaktır. Fakat bu dediğimiz ürünler size pahalı gelebilir.

Peki, ucuz yönden nasıl kurtulabilirim? Evde yapabileceğiniz ucuz ve kolay bir yöntem ile sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Örneğin bir çay tabağı içine elma sirkesini dökün ve elinize bir pamuk alın. Elinizdeki pamuğu elma sirkesine değdirin ve yüzünüzdeki sivilceleri bölgelere iyice yedirin. Bu işlemi birkaç kez yaptıktan sonra yüzünüzdeki sivilcelerin hatta yüzünüzdeki lekelerin bile gittiğini göreceksiniz. Fakat elma sirkesini yüzünüze sürdüğünüzde biraz kötü kokabilir hemen yüzünüzü yıkamayın. 6 – 7 dakika beklemeniz size yarar sağlayacaktır. Başka bir örnek verecek olursak bu da limon olur. Limon her vücut için uygun olabilecek c vitamini ve asit içeriğiyle sivilcelere oldukça iyi gelen bir bitkisel üründür. Bu içeriği sayesinde yüzünüzdeki sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Hatta limon sayesinde yüzünüzü gergin bir hal alacaktır ki bu sizin yüzünüzü gayet hoş gösterecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı