Sivilce Maskeleri

Sivilce Maskeleri, insanlar özellikle geç yaşlarda olmak üzere her yaşta sivilce sorunu yaşayabilirler. Tabi ki özellikle kadınlar sivilceleri, akneleri ya da siyah noktaları çokça sorun yapmaktadır.

Elbette ki bunlar yüz güzelliğini etkilemektedir. Bu gün sivilcelerden evde yaptığımız doğal yollarla nasıl kurtulabiliriz bunu anlatacağız.

Sivilceler yüzde, boyun ve sırt bölgelerinde çıkmaktadır. Bunun birçok sebebi vardır. Yetersiz ya da yanlış beslenme başlıca sebeplerdendir. Ayrıca sağlıksız ürünler ve kozmetik malzemeler de sivilce oluşumunu arttırmaktadır.

Evde hazırlayacağınız cilt bakım maskeleri ile sivilcelerden kurtulmanız mümkün. Ama sivilcenin oluşunu arttıran etkenleri ortadan kaldırmanız da oldukça önemlidir. Bu yüzden öncelikle içeriğini bilmediğiniz çokça kimyasal bulunan kremleri kullanmayın. Beslenme alışkanlıklarınızı düzenlemeye çalışın.

Sivilce Oluşumu Nasıl Engellenir

Bilmeniz gereken en önemli konu sivilcelerinizi sıkmamanız. Sivilcelerinizi sıkarsanız bu cildinizde iz kalmasını sağladığı gibi aynı yerden ya da hemen yanından yeni sivilcelerin oluşumunu arttırabilir. Çünkü sivilcelerinizi sıkarken iltihabın derinin altında kalmasına neden olursunuz.

Ölü hücreler veya cilt hücreleri dökülürken cilde daha fazla yapışırlar ve gözenek içerisinde birikirler.

Makyaj malzemelerinizi temizleyin eğer mümkünse yenileyin. Yeterince temizlenmeyen makyaj malzemeleri özellikte kuaförlerdeki malzemeler bakteri oluşturdukları için sivilce ve akne oluşumunu tetikleyebilir.

Ayrıca haftanın her günü cilt bakım maskesi kullanmanız cansız derilerle birlikte canlı derilerinde zarar görmesini sağlayabilir. Size vereceğimiz kürleri de haftanın belirli günleri uygulamanızı tavsiye ederiz.

Sigaranın zararlarını bilmeyeniniz yoktur. Sigara cildiniz içinde oldukça zararlıdır. Cildinizin erken yaşlanmasına, nemsiz ve kuru kalmasına ve renginin değişip sararmasına neden olabilir. Sigara içilen ortamlarda bulunmanız dahi bu riski arttırmaktadır.

Eğer gençlik döneminiz geçtiğinde, cildinizi daha genç ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız. Cildinizi korumaya daha erken başlamalısınız.

Sivilce Maskeleri

Sivilce İzleri İçin Maske Tarifleri

Sivilcelerden korunmak istiyorsanız öncelikle sivilce oluşumunu engellemelisiniz. Bu da düşündüğünüz gibi zor değil. Sivilceler cilt gözeneklerinin tıkanması ile oluşuyor, eğer cildinizi temiz tutarsanız sivilce oluşumunu da engellemiş olursunuz.

Cildiniz yağlı ise sabah ve akşam yüzünüzü yıkamalısınız. Ayrıca gül suyu ve pamukla yüzünüzdeki yağı temizleyebilirsiniz.

Sivilce için Doğal Maskeler Sivilce Maskeleri

Sivilce İçin Tarçın Maskesi

Bu maske içerisinde bulunan tarçın cildinizin tahriş olmuş kısımlarını ve kızarıklığını gidermeye yardımcı olur. Ayrıca bal cildinizdeki sivilcelerin iyileşmesini hızlandırırken, limonda besleyici özelliğinin yanında koyu lekelerin rengi açar ve cildinizi ve arındırır.

Malzemeler

Tarçın, Bal ve Limon Bir kaseye hepsinden 1’er çay kaşığı olmak üzere tarçın, bal ve limon ekleyin ve krem kıvamına gelene kadar iyice karıştırın. Bu kıvamı tutturamazsanız biraz daha tarçın ekleyebilirsiniz.

Daha sonra karışımı yüzünüze uygulayın 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Limon hassas ciltleri tahriş edebilir o yüzden az bir miktar uygulayıp deneyin.

Bu cilt maskesini her hafta 2 gün kullanabilirsiniz.

Kil ve Limon ile Sivilce Maskesi

Sivilceler yağlı ciltlerde daha kolay oluşmaktadır. Bu yüzden cildinizi fazla yağdan arındırmak için bu maske oldukça faydalıdır. Kilde bulunan mineraller cildi besler ve pürüzsüzlük katar.

Hazırlanışı

Malzemeler ; 1 yumurtanın akı,1 kaşık kil, 1 kaşık limon suyu, 1 çay kaşığı çay ağacı yağı.

Malzemeleri 1 kaba alıp iyice karıştırın. Krem kıvamını almasını sağlayın. Eğer krem kıvamında olmazsa biraz daha kil eleyebilirsiniz.

Karışımı temiz haldeki yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletip soğuk suyla yıkaya bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı