Sodalı Ayran Zayıflatırmı

Sodalı Ayran Zayıflatırmı, Maden suyu içerisinde bulunan mineraller sayesinde sağlıklı bir içecektir. Terleme ve idrar ile vücuttan atılan minerallerin yeniden kazanılmasını sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Ülkemizde tuz tüketimi oldukça fazladır. Tuz vücutta bulunan kalsiyumun atılımını hızlandırmaktadır. Kalsiyum azlığı ise kemiklerin yeterince beslenememesine neden olmakta sonuçta ise kemik erimesi hastalığı ile karşılaşılmasına neden olmaktadır.

Maden suyu alırken içerisinde kalsiyum ve magnezyum bakımından zengin,sodyum oranı düşük maden sularını seçmenizi öneririz.

Ayran ise uzmanlara göre çocukların kemik gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Diş ve kemik sağlığının gelişimi açısından ayran çok önemlidir. Ayran aynı zamanda kan şekerini düzenlemeye yardımcı olmaktadır.

Ayranın aynı zamanda tok tutucu bir özelliği de bulunmaktadır. Bu sayede kilo vermenize de yardımcı olmaktadır. Zayıflama diyetleri için ayran çok önemlidir. Hem uzun süre tok tutucu bir özellikte olması hem de vücudun şeker dengesini koruması nedeniyle çok faydalı bir içecektir.

Basit malzemeler ile hazırlayacağınız bu karışım göbek bölgesinde oluşan yağlardan ve istenmeyen fazla kilolardan kurtulmanızı sağlayabilir.

Hazırlayacağınız bu karşım kısa sürede etkisini göstermektedir. Bu karışım nasıl yağ yakmamızı sağlar ve nasıl hazırlanır şimdi bunlardan bahsedelim.

İki hafta düzenli bir şekilde uyguladığınız taktir de fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu karışım metabolizmanızın hızlanmasını da sağlamaktadır.

Sodalı Ayran Nasıl Yapılır

Sodalı Ayran Yapımı İçin Gerekli Malzemeler:

  • 3 yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt
  • 1 şişe maden suyu
  • Yarım limonun suyu

Sodalı Ayran Karışımının Hazırlanışı:

Malzemelerin hepsini birden eklemeniz karışımın köpürüp taşmasına neden olabilir. Öncelikle yoğurdu ekleyin sonra limon suyunu ekleyerek karıştırın daha sonra maden suyunu yavaşça ekleyip karıştırın.

Hazırladığınız sodalı ayran kürünü kahvaltıdan önce ve gece yatmadan önce tüketebilirsiniz. Bu kürü düzenli bir şekilde kullandığınızda zayıflamanıza katkı sağlamaktadır. Bu karışım metabolizmanızı hızlandırarak sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasını sağlamaktadır.

Kalp,böbrek ve tansiyon hastalarının maden suyu tüketmemelerini öneriyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı