Soğan İle Zayıflama

Zayıflamak isteyenler için bir sürü zayıflama kürleri vardır. Bunlardan bir tanesi soğan ile zayıflama kürüdür. Soğan bir yandan hem faydalı hem de zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Diyetisyenler özellikle insanların diyet listelerinde mutlaka soğanı eklemektedir. Ama soğandan daha çok soğanın suyu zayıflatmaktadır. Soğanın suyunu içmeye başladığınızda vücutta bulunan toksinler gider ve metabolizma daha hızlı çalışarak bu sayede hızlı bir şekilde de zayıflamaya başlayacaksınız. Zayıflamada önemli olan toksinleri atmaktır. Bu yüzden de soğan insan vücudunda bulunan toksinleri atmasına yardımcı olmaktadır. Soğan ile zayıflamak hem bitkisel, hem faydalı, hem de sağlıklı bir şekilde zayıflatmaktadır.

Soğanın bir diğer faydalarından da bahsedecek olursak cildi güzelleştirmede ve bayanların adetlerinin söktürmesine de çok faydası vardır. Bitkisel çözüm olan soğan ile kendinize tedavi uygulayabilirsiniz. Gelelim soğan ile zayıflamak için soğan suyunun yapılışına ve öncelikle soğanları suda biraz kaynatınız. Kaynattığınız soğan suyunu içiniz. Diğer bir soğan suyu ile zayıflama yöntemini de söylersek soğanlarınızı meyve sıkacağından da sıkarak yine suyunu içebilirsiniz. Yalnız bu konuda bilmeniz gereken önemli bir püf noktası da soğanları kaynatırken soğanların kabuklarını asla soymayınız.

Soğan İle Zayıflama

 

Soğanları kabukları ile birlikte kaynatmalısınız. Soğan suyu ile zayıflamak için kaynatıp içtiğiniz soğan suyunu iki ay boyunca devam etmelisiniz. Soğan suyu ile fazla kilolarını atmak isteyenler yemeklerden yarım saat önce içmelidirler. Ayrıca soğan suyundan başka zayıflamak için soğan suyu çorbasını da deneyebilirsiniz.

***Soğan Diyeti için de malzemeler dört adet soğan, istediğiniz iki adet sebze, su ve baharattır. Bu tarifin ise yapılışı tüm malzemeleri suda kaynatmaktır. Bu soğan suyu çorbasını üç öğünlerde yediğiniz yemekler ile birlikte içmelisiniz. Yediğiniz yemeklerin çok ağır ve çok yağlı yiyecek olmamasına çok dikkat ediniz.

Soğan İle Zayıflama

Çabuk Zayıflama Önerileri

Aslına bakılırsa çabuk zayıflama insan sağlığı açısından pek olumlu bir durum değildir. Bir bünyenin olması gerekenden hızlı bir şekilde kilo vermesi demek vücut fonksiyonlarının hasara uğraması demektir. Bu nedenle hızlı zayıflamak yerine yavaş yavaş ancak sağlıklı zayıflamak önemlidir. Bu nedenle kilo sorunu olan ve bu kilolarından kurtulmak isteyen birçok insan kilo verme konusunda çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Kilo vermek için dikkat edilmesi gereken en önemli konu dengeli ve doğal beslenmektir. Zayıflamanın formülü günlük alınan kalori miktarının günlük verilen kalori miktarından az olması ile mümkündür. Yani bir kişi kilo vermek istediğinde gün içerisinde tükettiği kalori miktarının gün içerisinde aldığı kalori miktarından fazla olması gerekmektedir. Aksi durum zayıflama yerine kilo almaya neden olmaktadır.

Çabuk zayıflama yöntemleri arasında yukarıda da belirtildiği gibi düzenli, programlı ve dengeli beslenmek gereklidir. Özellikle bitki çaylarının tüketimi sayesinde hem toksinlerden kurtulma hem de istenmeyen yağların parçalanması ile birlikte yakılması sağlanabilir. Bu nedenle doğal ve bitkisel ürünlere yönelmek gerekir. Her şeyden önce öğünlerde bol bol yeşillik denilen maydanoz, marul, soğan, dereotu gibi besinleri tüketmek gerekmektedir. Aynı zamanda hayat kaynağımız olan suyun tüketimi de yağların erimesi ve yok olması açısından oldukça önemlidir. Suyun içerisinde bulunan etken maddeler nedeni ile yağların parçalanması ve yakılması mümkündür. Günde 3 litre su içen birisinde zayıflama süreci oldukça hızlanacaktır. Su öğünlerden önce içildiğinde iştahı kapatacağından öğünlerde aşırıya kaçma durumu da olmayacaktır.

Karbonatlı su, goji berry meyvesi gibi besinlerde kilo verme konusunda oldukça etkilidir. Doğal olmaları nedeni ile sağlık sorunlarına da yol açmamaktadırlar.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı