Soğan Suyu Zayıflatırmı

Soğan Suyu Zayıflatırmı, dünyada en çok üretilen sebzelerden birisi soğandır. Soğan çok önceki dönemlerde antik çağlardan beri sebze olarak tüketilen bir besindir.Soğan çiğ olarak ve pişmiş olarak tüketilebilmektedir.

Soğan birçok yemek yapımında olmazsa olmazlardan birisidir.

Yemeğin tadını ve aromasını arttırır. Soğan bir sebze olarak birçok özelliğe sahiptir. Soğan dünyadaki en yaygın şekilde yetiştirilen ve tüketilen sebzelerden biridir. Çiğ veya pişmiş olarak yiyebilirsiniz.

Çeşitli yemekleri ve mutfakları hazırlamak için kullanılır. Yemeğin lezzetini ve dokusunu arttırır. Bir sebze olarak, birçok tıbbi niteliğe sahiptir. Kansere karşı koruma sağlar. Ayrıca iltihap engelleyici özelliği bulunmaktadır.

Soğan Zayıflatırmı

İnsanların büyük çoğunluğu obezite ile baş etmeye çalışıyor. Bunların en başında gelen nedenlerden birkaç tanesi ise; sağlıksız yaşam tarzı, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, egzersiz yapmama ve aşırı abur cubur yemek gelmektedir. Bunlar obeziteye sebep olan birkaç nedenlerden bazıları.

Soğan tüketmek kilo kaybetmek ve yağ yakmak için size doğal bir yol olabilir. Soğan metabolizmanızın hızlanmasını sağlayan bir besindir. Vücudunuzun metabolik hızınızın artması, yiyeceklerinizin sindirim hızı ve hücrelere emilimidir.

Metabolizma hızınızın düzeni bozulursa bazı sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Soğan metabolizma hızınızı arttırdığı gibi kilo vermeye fayda sağlayan bazı yağlar ve mineraller içermektedir.

Soğan antioksidan ve iltihap giderici özelliği ile kilo alımına karşı bir önlem olabilir.

Soğan tüketme yolları

Soğan Suyu:

Soğanın tüm iyi özelliklerini bir bardak taze soğan suyundan almak oldukça iyi bir fikir olabilir.

Soğanın içerisindeki vitaminler E vitamini, B5 vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini ve mineraller olarak kalsiyum,bakır,folat,demir,selenyum,manganez,fosfor ve çinko bulunmaktadır.

Soğan Suyu  Kaç Kalori: Bir kase soğan suyu 26  kalori dir.

Bir kase soğan suyunda yaklaşık 1 gr lif bulunmaktadır.

Size soğan suyu nasıl hazırlanır bundan bahsedelim:

Soğan suyu hazırlamak için bir adet büyük boy soğan ve iki bardak kadar su yeterlidir.

Bir tencere içine su koyup kaynamasını bekleyin daha sonra bir tane açık kahverengi soğanı iyice yıkayın ve dörde bölüp kaynamış olan suyun içine atın ve bir miktar daha (yaklaşık 5 dk) kaynatın.

Biraz ılındıktan sonra kullanabilirsiniz.

Soğan suyunun kullanım süresi ise iki hafta dır.Hazırlamış olduğunuz soğan suyunu öğle yemeklerinden ve akşam yemeklerinden 5-10 dakika kadar önce tüketebilirsiniz.Her gün için soğan suyunu taze olarak hazırlamanız önemli dir.

Kilo vermenize faydalı olacak bir başka yöntem ise

Soğan Çorbası

Soğan Çorbası Hazırlamak İçin

Gerekli Malzemeler

3-4 adet büyük boy soğan ,3 adet domates,orta boy bir adet lahana,3-4 adet taze yeşil biber.

Malzemelerin hepsini bir kaba koyarak güzelce yıkayın. Daha sonra malzemelerin hepsini küçük parçalar halinde doğrayın. Tüm malzemeleri su ile yıkayıp küçük parçalara kesin.

Doğradığınız malzemeleri bir tencereye koyarak yeteri kadar su ekleyin. İyice pişinceye kadar karıştırın.

Soğan sağlık açısından oldukça faydalı olan bir besindir. Soğan doğal antioksidan kaynağı olarak görülmektedir. Sağlık açısından soğanın birçok faydaları bulunmaktadır.

Soğan Suyunun Faydaları

Soğan suyunun iştah açıcı bir özelliği bulunmaktadır.

Soğuk algınlığı ve girip engelleyici özelliği bulunmaktadır. Balgam sökücü ve burun tıkanıklığını önler.

Soğan suyu yağ yakıcı özelliği ile vücudunuzun yağlanmasını engellemeye yardımcı olur.

Kansızlık anemi için oldukça fayda sağlar.

Kalp hastalıkları ve damar hastalıkları için şifa kaynağıdır.

Soğan suyunun iltihap sökücü özelliği ile vücudu korur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı