Şok Diyet

Şok diyetler aniden oluşan davetler veya özel günler için bir nevi kurtarıcı niteliktedir. Bizler kilo probleminin yanı sıra şişkinlik ve beraberinde sıkıntılar çekmekte isek o zaman yapmamız gereken kurtarıcı etkiye sahip şok diyet uygulaması olacaktır.

Günümüzde ünlü ünsüz bir çok kişinin bu diyet uygulamasına rağbet gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu ünlüler arasında örnekle açıklayacak olursak Kenan Doğulu şok diyet açıklamasını örnek olarak sunabiliriz.

Şok Diyet

Kenan Doğulu Şok Diyet

  1. Gün

Bütün olacak şekilde lahanamızı alıp küçük küçük doğrayalım. Sonrasında doğradığımız lahanamızı tenceremizin içine koyup üzerine 2 adet büyük havuç, 1 adet kabak, 1 adet soğan ekleyelim ve üzerine 2 litre su aktaralım. Sonrasında kaynayana denk sebzelerimizi haşlamaya devam edelim. İçine bir miktar da tuz ekleyip yağ koymadan sebzelerimizi pişirelim. Sebzelerimiz piştiğinde sebzelerimizi rondodan geçirelim. Gün boyunca sebze püremizi tüketelim.

  1. Gün

Bugün de lahana çorbası tüketme günü. Bütün gün boyunca hazırlamış olduğumuz lahana çorbasından ve meyve tüketmeliyiz. Meyve seçimi ise mevsimine göre kavun, karpuz, üzüm gibi şekerli meyvelerin dışında herhangi bir meyve olabilir.

  1. Gün

Taze olarak hazırlayacağımız lahana çorbası bugünde menümüzde Meyve tüketimi yine bugünde uygulamamız gereken menüde ve son olarak da bugüne ızgara et eklemekteyiz. Bu balık, hindi veya tavuk eti de olabilir.

  1. Gün

İlk 3 günde tüketmiş olduğumuz besinler bugün içinde geçerli.

5.Gün

Yağsız olacak şekilde 1 kaşık pilav veya makarna bunun yanı sıra bugün içinde lahana çorbası tüketebiliriz.

  1. Gün

Izgara et grubundan herhangi birini tüketelim ve yanında yine yağ yakıcı özelliğe sahip lahana çorbasını tüketelim.

  1. Gün

Son gün ise yine aynı şekilde lahana çorbası ile günü kapatıyoruz. Yine yanına meyve ve benzeri şeker içermeyen meyveler tüketebiliriz.

Şok Diyet

Şok Diyet Zararlımı

Şok diyetler her diyet uygulamasında olduğu üzere belirli bir süre sonra bırakılması gereken yani ara verilmesi gerekli olan diyet uygulamalarındandır. Bizler sağlıklı beslenme adı altında şok diyet uygulamasında bulunarak çok da sağlıklı bir yol izleyemeyiz. Öyle ki şok diyetlerin bir çoğu örnek olarak sizlere sunduğumuz diyetlerde de olduğu üzere tek tip beslenmeye yönelik olarak planlanmaktadır. Bunun için tek tip beslenmenin yanı sıra insan vücudu için farklı besin gruplarındaki maddelerinde gerekli olduğunun bilincinde olarak davranmalı tek tip beslenme yerine şok diyet uygulamasını uygulayıp bir kaç gün ara verip aşırıya kaçmadan ve 3 beyazda uzak durarak beslenme programımızı oluşturmalıyız. Bir süre bu şekilde beslendikten sonra tekrar diyetten verim almak için aynı diyet uygulamasına geri dönebiliriz.

Şok Diyetin Faydaları

Vücut bir nevi toksin etkisi göstermektedir. Bunun için bu süre zarfı içerisinde kişi her ne kadar sağlıklı sürekliliği olmasa da kilo verme konusunda başarıya ulaşmaktadır.

Diğer diyet listelerini görmek için diyet listeleri kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı