Soslu Salçalı Makarna Kaç Kalori Kilo Yaparmı

Soslu Salçalı Makarna Kaç Kalori Kilo Yaparmı, makarna Tek başına kalori değeri farklı,Spagetti Makarnaya eklenen sos ve malzemeler ile kalorisi farklı olan bir gıda türü. Pişirildikten sonra birçok farklı şekilde servis edilebildiği için farklı kalori değerlerine sahiptir. Makarnanın Kalori Değeri ;

Soslu Salçalı Makarna Kaç Kalori Kilo Yaparmı

1 Tabak Salçalı Makarna Kalori Değeri : 355 Kalori

1 Tabak Sade Makarna : 205 Kalori

Makarnanın Karbonhidrat Değeri : 144 g (200 Gr Bir Tabak)

Sade Makarnayı Soslu Makarnaya Çevirirken Aşağıdakı Sos Çeşitlerinin Kalorilerini Ekleyiniz.

Beşamel Sos  50 Gr : 85 Kalori

Köri Sosu  50 Gr : 111 Kalori

İtalyan Sos 50 Gr : 160 Kalori

Soya Sosu  50 Gr : 56 Kalori

Bu sosların kalorilerini Eklenecek besin grubunun kalorisi ile topladığımızda yediğimiz yemeğin gerçek kalori değerine ulaşabilirsiniz. Sosları ne kadar kullanacağınızı bilmediğimiz için soslu olarak toplam kalorisini vermek sizi yanıltmak olacaktır.

Özellikle Sorulduğu İçin Şunu da Belirtmeliyim ki Spagetti Makarna ile diğer makarna çeşitlerinin içeriğinde bir fark yoktur. Spagetti Makarna Kaç Kaloridir diye soranlar için normal makarna ile aynıdır diyebilirim.

Soslar zannedildiği kadar masum olmadığına göre bunları kullanmayı bırakmak mı gerekiyor. Tabiki hayır. Makarna ve sos yada tavuk ve sos vazgeçilmez ikililer olduğu için diyet listelerimize bu besinleri eklerken sosları ile birlikte kalori değerlerini ölçerek günlük kalori miktarını buna göre değerlendirirseniz. Herhangi bor sorun olmayacaktır.

 

Makarna Kilo Aldırır mı ? Kilo Yapar Mı ?

Genel olarak kilo takibi yapanlar için önerilmeyen bir besin grubudur. Kilo yapar Fakat dikkatli tüketildiğinde çok sevdiğiniz makarnadan uzak kalma sorununu da çözebilirsiniz. Örneğin aşağıdakı daha diyet makarna çeşitlerinin kalorilerine göz atabilirsiniz. , Yoğurtlu ve yağsız makarna daha az kalorili ve hazmı kolay olacaktır. Ayrıca kepekli diyet makarna da deneyebilirsiniz.

Yoğurtlu Makarna Kaç Kalori

Diyet Kepekli Makarna Kaç Kalori

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı