Squat Kaç Kalori Yakar 50 100 Squat Hareketleri

Squat Kaç Kalori Yakar 50 100 Squat Hareketleri, squat kaç günde işe yarar, squat ne kadar zamanda işe yarar gibi bir çok sorunuzun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Squat kadınlar için hem yüksek oranda kalori yaktıran bir spor hem de kalça basen bölgesini sıkılaştıran ve çekici bir görünüm elde etmeye yarayan bir harekettir.

Squat hareketi kaç kalori yakar öğrenmek için sizlere hem saat bazında hem de tekrar adeti bazında bir tablo hazırladık.

Aşağıda bu tablo verilerini bulabilirsiniz. Squat hakkında detaylı bilgi edinebileceğiniz ve hangi squat hareketleri ne işe yarar ve nasıl yapılır öğrenebileceğiniz detaylı makalemizi ve resimli anlatımları ile squat hareketlerini incelemenizi öneririz.

Squat Hareketleri İle Basen ve Kalça İnceltme Resimli Anlatımını Buradan Okuyabilirsiniz.

Squat Kaç Kalori Yakar 50 100 Squat Hareketleri

Squat Kaç Kalori Yakar, 50-100-Squat Hareketleri

Squat Kaç Kalori Yakar 50 100 Squat Hareketleri

10 Squat Kaç Kalori Yakar : 10 Kalori

50 Squat Kaç Kalori Yakar : 50 Kalori
100 Squat Kaç Kalori Yakar : 100 Kalori
200 300 … aynı şekilde devam etmektedir.
10 Dakika Squat Yapmak Kaç Kalori Yakar 80 Kalori
15 Dakika Squat Yapmak Kaç Kalori Yaktırır : 120 Kalori
30 Dakika (Yarım Saat) Squat Kaç Kalori : 240
1 Saat Squat Yapmak Kaç Kalori : 480 Kalori

Yukarıda Belirtilen aktivite kalorileri standart veriler ışığında hazırlanmıştır. Yakılan kaloriye yaşınız cinsiyetiniz, metabolizma hızınız ve en önemlisi kilonuz gibi etkenler etki etmektedir. Fazla kilolu iseniz yakılan kalori miktarı artacak ancak ideal kiloda biri iseniz kalori miktarı azalacaktır. Bunu etkileyen faktör vücudunuzun ağırlığının artması ile çömelme hareketleri yaparken kendinizi taşımak için gereken enerji miktarının da artmasıdır.

Diğer yazımız olan zıplayarak zayıflama hareketleri yazımızı da okuyabilirsiniz.

Ayrıca squat hareketleri ile sormak istedikleriniz veya net kalori hesabı yapabilmek için kişisel kalori değerinizi öğrenmek adına yorum kısmına yazabilirsiniz. Editörlerimiz aynı gün içinde cevaplayacaktır.

İlgili Makaleler

43 Yorum

  1. Merhaba yaş 17 kilo 65 boy 161 bacaklarım kaslı ve fzlalıgım yok ama basenlerim var kiloyu basenlere alıyorum. Günlük spor ve hareketler yapıyorum günde 45 squat yapıyorum 1 ayda bu kilolardan kurtulmam gerek fakat squat basenleri eritir mi çevremdekiler dahada kalınlaşır diyor. Birde günlük 500 kalori falan alıyorum ve yaklaşık 800 kalori yakıyorum aldığım kalori çok mu az yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı