Squat Kaç Kalori Yakar? 50 100 Squat Hareketleri

Squat Kaç Kalori Yakar 50 100 Squat Hareketleri, squat kaç günde işe yarar, squat ne kadar zamanda işe yarar, günde kaç tane squat yapılmalı, 30 dakika egzersiz kaç kalori yakar? Günümüzde evden çalışmamız ve dışarı çıkmadan vakit geçirmemiz gerektiği için spor da yapmamız gerekiyor. Bu nedenle squat ile ilhili gibi bir çok sorunuzun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Squat kadınlar için hem yüksek oranda kalori yaktıran bir spor hem de kalça basen bölgesini sıkılaştıran ve çekici bir görünüm elde etmeye yarayan bir harekettir. Squat hareketi kaç kalori yakar öğrenmek için sizlere hem saat bazında hem de tekrar adeti bazında bir tablo hazırladık.

Aşağıda bu tablo verilerini bulabilirsiniz. Squat hakkında detaylı bilgi edinebileceğiniz ve hangi squat hareketleri ne işe yarar ve nasıl yapılır öğrenebileceğiniz detaylı makalemizi ve resimli anlatımları ile squat hareketlerini incelemenizi öneririz.

squat kaç kalori

Squat Kaç Kalori Yakar 50 100 Squat Hareketleri

 • 10 Squat Kaç Kalori Yakar : 10 Kalori
 • 50 Squat Kaç Kalori Yakar : 50 Kalori
 • 100 Squat Kaç Kalori Yakar : 100 Kalori
 • 300 Squat Kaç Kalori Yakar : 200 Kalori
 • 400 Squat Kaç Kalori Yakar : 300 Kalori
 • 10 Dakika Squat Yapmak Kaç Kalori Yakar 80 Kalori
 • 15 Dakika Squat Yapmak Kaç Kalori Yaktırır : 120 Kalori
 • 30 Dakika (Yarım Saat) Squat Kaç Kalori : 240 Kalori
 • 1 Saat Squat Yapmak Kaç Kalori : 480 Kalori

Yukarıda Belirtilen aktivite kalorileri standart veriler ışığında hazırlanmıştır. Yakılan kaloriye yaşınız cinsiyetiniz, metabolizma hızınız ve en önemlisi kilonuz gibi etkenler etki etmektedir. Fazla kilolu iseniz yakılan kalori miktarı artacak ancak ideal kiloda biri iseniz kalori miktarı azalacaktır. Bunu etkileyen faktör vücudunuzun ağırlığının artması ile çömelme hareketleri yaparken kendinizi taşımak için gereken enerji miktarının da artmasıdır.

Ayrıca squat hareketleri ile sormak istedikleriniz veya net kalori hesabı yapabilmek için kişisel kalori değerinizi öğrenmek adına yorum kısmına yazabilirsiniz. Editörlerimiz aynı gün içinde cevaplayacaktır.

Bir önceki makalemizide okumanızı öneriyoruz. Merdiven İnip Çıkmak Kaç Kalori Yakar? başlıklı makalemizde editörlerimiz sizler için önemli konulada değindi. Okumanızı öneriyoruz.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. İlknur Hanım, ortalama bir insan boy ve kilosuna sahip siniz. 1 günde 100 squat yaparsanız yaklaşık 100 kalori harcamış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı