SSK ile Ne Zaman Emekli Olurum

SSK ile ne zaman emekli olurum Emeklilik hayali ile planlar yapan vatandaşlar, ne zaman emekli olurum? Emekli olduğum zaman ne kadar maaş alırım’ gibi sorulara cevap aramayı her zamanki gibi sürdürmekte. Bu ve buna benzer sorulara en doğru cevabı ise Sosyal Sigortalar Kurumu ve e-devlet yoluyla kullanılan uygulamalar vermektedir. Emeklilik yaşı ve emeklilik maaşı hesaplamasını yapmak isteyenler için gerekli bilgiler.

SSK Emeklilik Şartları Nelerdir?

Emeklilik şartları kadın ve erkeğe göre değişi, nasıl, ne zaman emekli olabilirim sorusunun cevapları da değişmektedir. Yani kadınların emekli olacağı yaş, prim gün sayıları ve tamamlanması gereken sigortalılık süresi erkeklerin emekli olacağı yaşa, prim gün sayısına ve tamamlamaları gereken sigortalılık süresine göre farklılıklar göstermektedir.

Ne Zaman Emekli Olurum?

Emeklilik şartlarını öğrendikten sonra ne zaman emekli olurum hesaplamasını yapabilirsiniz. Çağın ve teknolojinin getirdiği kolaylıklar sayesinde sgk ne zaman emekli olurum hesaplamasını da internet üzerinden basit bir şekilde emeklilik sorgulaması yapabilirsiniz. Bağlı olduğunuz kurumun ne zaman emekli olurum e devlet uygulamasından şifrenizle girerek, ne zaman ve hangi şartlarla emekli olabileceğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. E devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesinden temin edebilirsiniz.

SSK ile Ne Zaman Emekli Olurum

Emekli Olunca Ne Kadar Maaş Alırım?

SGK ‘nın internet uygulamasında bulunan ‘emekli maaşı hesaplama’ robotu ile emeklilik maaşları hakkında öncesinde tahmin edilebilmektedir. Sigortalıların, SSK maaş sorgulama ve emeklilik sorgulama işlemleri için uygulama formunu doldurması ve gerçek güncel bilgileri girmeleri gerekmektedir. TC kimlik numarası, SSK sicil numarası, baba adı, nüfus il, doğum tarihi gibi kimlik bilgilerinin talep edildiği bu formu eksiksiz olarak dolduran sigortalılar, emekli olduğu zaman ne kadar maaş alacaklarını hesaplayabilirler. Dikkat edilmesi gereken bir husus internette güvenilir olmayan bilmediğiniz siteler aracılığı ile bu işlemi yapmamalısınız, sgk’nın resmi uygulaması tek güvenilir yöntemdir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir