Step Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi Step İle Zayıflama

Step Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi Step İle Zayıflama, Step müzik eşliğinde bir platform üzerinde yapılan aerobik hareketler için verilen addır. Step genel itibari ile sağlıklı yaşam ve sıkılaştırma için yapılır. Kilo verme yada kilo alma için de uygulanabilen step genel itibari ile hem kalori yaktıran hem de eğlenmenizi sağlayan eğlenceli bir spor türü.

Tek başına step ile zayıflamak mümkün olmadığı için yaşam tarzınızı değiştirerek bu spora başlarsanız hem sıkılaşmış bir vücut hemde fit bir görünüme sahip olabilirsiniz. Öncelikle Step Kaç Kalori Yakar Buna Bakalım.

Step Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi Step İle Zayıflama

15 Dakika Step Yapmak Kaç Kalori Yaktırır : 140 Kalori

30 Dakika Step İle Kaç Kalori Yakılır : 280 Kalori

1 Saat Aerobik Yapmak Kaç Kalori Yakar : 500 Kalori

1 Saat Step Kaç Kalori Verdirir : 560 Kalori

Yukarıdaki Tablodaki veriler yeni başlayanlar için uygulanan düşük yoğunluklu aerobik programı için değerlerdir. İleri safhada yapacağınız yoğun hareketler ile bu kalori miktarı arttırılabilir.

Step Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi Step İle Zayıflama

Step Yaparak Kilo Vermek Mümkün Mü ?

Step ile kilo verme işlemi yakılan kaloriye paralel olarak mümkündür. Hem diyet programına başlayıp hem de step ile günlük yaktığınız kalori miktarını arttırarak hem daha hızlı zayıflarsınız hem de sıkı ve formda bir vücuda sahip olmuş olursunuz. Günde 1 Saat Step 500 Kaloriden Hesaplarsak 1 haftada 3500 kalori fazladan yakmış olacaksınız ortalama 1 kilo 3700 kalori ettiğine göre step ile düşük yoğunlukta çalışarak haftada 1 kilo verebilirsiniz. İleriki dönemlerde bu yoğunluğu arttırarak diyet ile destekleyerek haftada 2-2,5 kilo vermeniz mümkündür. Çevrenizde Step ile kilo verdim diyenler çok fazladır. Step ile kilo verenlerin bir çoğu ayrıca diyet programı da uyguluyorlar. Sadece step yaparak sonuca ulaşmanız mümkün ama daha uzun süreli görünüyor.

Step Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Step yaparken platforma 1 adım mesafe bırakacak şekilde durulmalıdır. Platforma müzik eşliğinde çıkarken ve inerken ayaklarımızın pozisyonu önemlidir. Platforma çıkarken topuk bölgesini temas ettirerek çıkmak gerekir. İnerken ise tam tersi parmak uçları ile inmek gereklidir.

Ayrıca Bu Konuya Mutlaka Bakınız.!

7 Adımda %100 Etkili Zayıflama Yöntemleri İçin tıklayınız

Step Nasıl Yapılır Videolu Örnek

 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Step yapmak basen yapar mı acaba?Aldığım step tahtasının sitesinde alt bölgenizi incelemek istiyorsanız kademeyi düşürün;kas yapmak istiyorsanız yükseltin yazıyor ama benim step tahtam sabit.
    Benim şöyle bir sıkıntım var alt bölgem vücuduma oranla kalın fakat yağda çok kas hissiyatı var

  2. Step yapmak basen yapar mı acaba?Aldığım step tahtasının sitesinde alt bölgenizi incelemek istiyorsanız kademeyi düşürün;kas yapmak istiyorsanız yükseltin yazıyor ama benim step tahtam sabit.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı