Su Diyeti

Bir nevi diyet alanında kişinin vücudunun toksinlerden arınarak zayıflamasına etki eden diyetlerden bir tanesi de su diyetidir. Sadece su içerek zayıflaya bileceğiniz bu diyet uygulaması ile son derece sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Çeşit çeşit kilo verme yöntemleri bulunmaktadır. Lakin kimi diyet uygulaması vücuda hızlı kilo verme imkanını sunarken kimi ise zaman içinde uzun soluklu bir çalışma sonucunda verimlilik sağlamakta. Su diyeti kişiye hem ruhen hem de bedenen bir rahatlık sağlayacak formda uygulamadır. Detoks uygulaması sizin vücut yapınıza göre 5 günlük, bir haftalık veya 2 haftalık süre zarfı içerisinde uygulayabileceğiniz diyet uygulamasındandır.

Su Diyeti

 

Diyet uygulamasında süre ne kadar olursa olsun bir sonraki hafta yine aynı besinler tüketilmektedir. Sizlerde karar kıldığınız süre zarfı içinde vermek istediğiniz kiloya göre diyet sürenizi kısa veya uzun tutabilirsiniz. Lakin diyet uygulamalarında şu noktaya dikkat edilmeli ki yapılan diyetler 2 haftadan uzun sürmemelidir. 2 haftaya kadar yapılmalı bir hafta kadar normal düzeyli beslenme alışkanlığına geçiş yapılmalı sonrasında kişi yine diyet uygulamasında bulunarak diyetine devam etmeli. Aksi takdirde sağlığınızdan olabilirsiniz. Su diyeti sıvı gıda tüketiminde bulunarak uygulanmakta olan bir diyet uygulamasıdır. Genellikle tüketilen besinler çorba, meyve suyu, meyve ve su gibi besinlerdir. Sizlerde kısa sürede hızlı sonuç elde etmek istiyorsanız su diyetini tercih edebilirsiniz.

Su diyetini uygularken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli ayrıntı da tüketmeniz gereken suyun sıcaklık soğukluğudur. Su diyeti yaparken tüketmeniz gereken su soğuk olması gerekmektedir. Soğuk su tüketilmesi vücudun bu ısıya uyum sağlaması amacıyla tercih edilmektedir. Vücut soğuğa uyum sağlamak amacıyla kalori sarf edecektir. Buda kalori oranında doğal olarak yağların yakılmasını tetikleyecektir. Özellikle sabahları tüketilmekte olan ılık suyun yanı sıra bir sonraki su tüketiminiz de mutlaka soğuk su tüketiniz. Gün içerisinde sık sık su tüketiminde bulunmanız midenizin dolmasına ve daha az açlık hissetmenize sebep olacaktır. Suyun özellikle soğuk tercih edilmesi kalorinin yanı sıra birde kişinin uzun süre yemek hissinden uzaklaşmasına olanak sağlar.

Su Diyeti

Su Diyeti

Sabah

1 bardak taze sıkılmış portakal suyu

1 litre su içine yarım limon sıkarak tüketiniz (su karışımı hemen bitmese de olur)

Mevsim meyvesi tüketiniz (5 adet çilek veya mevsime göre hangi meyveden var ise )

1 adet diyet bisküvi (tok tutması için)

Öğle

 • 3 su bardağı su
 • 1 kase tavuk çorbası
 • Sabah hazırlanan limonlu sudan tüketiniz
 • Tuzsuz ve yağsız salatayı bolca tüketebilirsiniz

Akşam

 • 2 dilim buğday ekmeği
 • 2 addet haşlama patates
 • 1 dilim peynir
 • Yarım kase dondurma
 • 2 su bardağı limonlu su
 • Yarım kase yoğurt
 • 100 gram haşlama tavuk göğsü

Su Diyeti Kaç Kalori Verdirir

Ortalama olarak şunu söylemeliyiz ki 15 günde uygulanan su diyeti sayesinde 10-12 kilo vermeniz mümkün. Normalde tüketilmesi gereken su miktarına birde sulu gıdalar eklendiğinden bu diyet uygulaması daha verimlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı