Su İçmek İnsanı Zayıflatır mı? Şişmanlatır mı? Kilo Verdirir mi?

Su içmek insanı zayıflatır mı? şişmanlatır mı? kilo verdirir mi? Bu konu hakkında çok fazla şehir efsanesi dolaşmakta. Editörümüze gelen sorular nedeni ile oldukça detaylı bir sayfa hazırlayarak su hakkında tüm merak ettiklerinizi paylaşmak ve şehir efsanelerini yıkmaya hazır olun.

Yazının tamamını okuduğunuzda hem diyet yapmaya ve zayıflamaya bakış açınız değişecek hem de yanlış bildiğiniz bir çok konunun doğrusunu buradan öğreneceksiniz.

Konu başlığındaki sorular tüm diyet yapanların kafasındaki sorulardır. Su insanın vazgeçilmez yaşam kaynağı mutlaka vücut için olmazsa olmazlardan suyun zayıflama ve kilo alma yönü neler birlikte maddeler halinde bakalım.

Su İçmek İnsanı Zayıflatır mı? Şişmanlatırmı Kilo Verdirir mi?

1 – ) Su Zayıflatırmı Şişmanlatırmı

Su zayıflatıyor mu? yoksa şişmanlatıyor mu? konusunda bir çok maddeyi ele almanız lazım fakat genel olarak su içmek şişmanlatmak aksine zayıflamak isteyenler için diyet listelerinde günlük 3 litre en az su içmek önemlidir. Bunun sebebi Su mide ve bagırsak çalışmasını destekler ve kabızlığı önler. Ayrıca vücudun büyük bölümü sudan oluşmaktadır. Bu ilk okul çağından itibaren herkese öğretilen ilk şeydir. Ancak vücudumuzda bulunan su asitik yada alkali düzeyde olabilir. Asitik düzeyde olması zayıflamanızı zorlaştırırken alkali düzeyde olması yağ yakımını destekler. Bu düzeye de sizin ne kadar su içtiğiniz karar verir.

Bol su içmek vücut içi sıvıları ve PH değerini dengelediği için kilo verme sürenizi hızlandırmak için olmazsa olmaz bir etkidir. Ayrıca diyet yaparken spor yapan kişiler için daha fazla su tüketimi önemlidir. Çünkü söz konusu alınan suyun büyük bölümü ter olarak atıldığı için kaybedilen suyun tekrar yerine konması gerekir.  Kısacası Su Zayıflatırmı Şişmanlatırmı Diye Soranlara Cevabımız su Zayıflatır şişmanlatmaz olacaktır.

Konu İle Alakalı Kanal 24 Haber De Analizi Yapılmış İzleyelim.

2 – ) Sıcak Su Zayıflatır mı?

Şehir efsaneleri arasında olan iki madde, sıcak su zayıflatır mı? yoksa ılık su zayıflatır mı? sorularıdır. Bunun cevabı şehir efsanelerine göre evettir. Fakat uzmanlar tam tersini söylemektedir. ılık yada sıcak su zayıflatmaz normal suyun etkileri ile aynı etkileri gösterecektir. Çevrenizde sıcak su içerek zayıflayanlar Sıcak su zayıflatır mı? yorumlar şeklinde açıklamalar yapıyor ve su içerek ayda 2-3 kilo verdiklerini söylemektedirler. fakat uzmanlara göre bunun sebebi diyet su ile bir bağlantı yoktur. Aşağıda Yine Bir Uzman Tarafından Konu ile ilgili detaylı anlatım mevcuttur. Videoyu sonuna kadar izleyiniz gerçekten çok güzel ve anlaşır açıklama yapılmış

 3 – ) Soğuk Su Zayıflatır mı?

Soğuk Su Zayıflatır mı? konusunda ise genel inanış şu şekildedir. Soğuk suyu içtiğimizde vücut suyun sıcaklığını vücut ısısı derecesine kadar yükseltmek için enerji harcar bu da günlük kalori ihtiyacını arttırarak kilo vermenizi sağlar. Bu da bir şehir efsanesinden ibarettir. Yukarıda verilen video parçasında bu durum ile alakalı da bilgiler verilmiş olup Buzlu su zayıflatır mı? gibi sorularınıza net bir şekilde cevap verilmiştir. Soğuk su içmek ile buzlu su içmek arasında hiçbir fark da yoktur.

Ayrıca Dikkatinizi Çekebilir : Su İçmek Kaç Kalori Yaktırır Buradan Bakabilirsiniz.

4 – ) Tuzlu Su Zayıflatır mı?

Himalaya Tuzu Zayıflatır mı? konusunda da birçok şehir efsanesi dolaşıyor fakat bu konuda çokça araştırma yapmama rağmen detaylı bilgilere ulaşamadım size genel hatları ile konuyu anlatacağım. Genelde tuz tüketimi diyet yapanlar için önerilmez. Fakat bu tuzun farklı olduğu söyleniyor. Yani tabuları yıkan bir iddia. Ayrıca birçok rahatsızlığa da iyi geldiği söyleniyor ve en dikkat çekici de böbreklere iyi geldiği yönündeki iddia. Böbreklere tuz çok zararlıdır fakat bu himalaya tuzunun iyi geldiğini iddia ediyorlar. Benim pek fazla mantığıma yatmadı. Ayrıca diyet yapanlar yemeklerde de bu tuzu kullanabiliyormuş. Suyun içine bir ceviz büyüklüğünde atılıp karıştırılıyor ve ertesi gün içilmeye hazır oluyormuş . Tuzlu Su zayıflatır mı? konusunda şahsi fikrim fiyasko olma ihtimali çok yüksek ve ayrıca tuzun birçok sağlık problemini de yanında getirme ihtimali olduğunu göz ardı etmemeliyiz. Bu sebepten doktorunuz ile konuşmadan bu yöntemi uygulamamanızı öneririm. Yöntemi kullanan kişilerin yorumları genelde kararsız gibi görünüyor.

5 – ) Su Zayıflatıyormu Yorumlar ? Su Yağ Yakar mı ?

  Su Kilo Verdirir mi? konusunda yukarıda 4 madde ve 2 analiz videosu ile sizlere bilgi verdik. Sizin de su zayıflatır mı? yorumlar kısmına düşünceleri yada tecrübelerinizi yazmanız diğer kullanıcılar için faydalı olabilir. Bu sebeple hem editörümüze sormak istediklerinizi hem de suyu diyet listenizde nasıl kullandığınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Ayrıca Dikkatinizi Çekebilir : 

  • Karbonatlı Su Zayıflatırmı Buradan Öğrenebilirsiniz.
  • Tarçınlı Su Zayıflatırmı Buradan Öğrenebilirsiniz. 

Yazımı Faydalı Buldu İseniz Beğenebilir veya Arkadaşlarınız ile Paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Merhaba,

    Benim su içme alışkanlığım hiç yoktu. Yani hatırlamasa içmeyenlerdendim. Yanlız düzenli spor yaptığım için bu alışkanlığında olması gerektiğini düşünerek günde 2,5 litre su içmeye başladım. Sonrasında kilo almak demeyelim de, yukarıda bas bas sölemişsiniz zaten kilo aldırmaz diye :) ödem yapıyor olabilir mi?regli sonrası şişliklerim 1 aydır inmedi çünkü… Bende bunu su içeye bağladım ama siz ne dersiniz? Birde şöyle saçma bir tez geliştirdim hemen… Ödem suyun birikmesiyse, ozaman biz su içerek daha çok ödeme mi yol açıyoruz. Bir fikir verin lütfen ödemlerden kurtulmak istiyorum suyun zayıflamaya etkisi her yerde yazıyor ama neden ödememim inmiyor?
    Şimdiden teşekkürler

  2. Su tek başına su içenler için zayıflatmaz mı yani kilo mu alırız yoksa ayni kiloda mı kalırız???

    1. suda kalori ve enerji yoktur. bu sebeple su kilo aldırmaz aynı zamanda kilo da verdirmez. Ama diyet yapanlar için su önemlidir çünkü vücuttaki toksit maddelerin atılması ve vücut sıvılarının ph+ değerinin yükselmesini sağlar. Yani suyu ditrek olarak zayıflama için değil bir araç, yardımcı takviye gibi düşünün. ayrıca zaten uzmanlar günde en az 3 litre su içilmesini önermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı