Su İçmek Kaç Kalori Yakar Yaktırır Verdirir

Su İçmek Kaç Kalori Yakar Yaktırır Verdirir, Su diyet listeleri içerisinde sürekli bolca tüketilmesi önerilen ve uzmanlar tarafından bolca tüketilmesi önerilen bir sıvıdır. Hatta yaşam sıvısı dır diyebiliriz. Suyun kalorisi yoktur.

Su şişmanlatmaz fakat bolca tüketilmesi zayıflamanıza yardımcı olur. Su içmek Zayıflatır mı ? derseniz evet zayıflamanıza yardımcı olur fakat tek başına bol su içmek zayıflatmaz. Aşağıda diyette etkili zayıflama için suyu nasıl tüketmek gereklidir. Su kaç kalori yaktırır bunları göreceğiz.

Su İçmek Kaç Kalori Yakar Yaktırır Verdirir

Su içmek kaç kalori yaktırır konusunda yüzlerce şehir efsanesi vardır. Fakat uzman doktorlar tarafından yapılan araştırmalara göre sıcak yada ılık veya soğuk su içmek hiçbir şekilde yakılan kalori miktarını arttırmadığı yönünde açıklamaları son günlerde duyuyoruz. Videoda uzman tarafından tüm detayları ile diyette su kullanımı , su kilo kaç kalori yakar gibi sorularınıza açıklayıcı yorumlar yapılıyor. Aşağıdaki videoyu izleyelim ve alt paragrafta sizlere diyette suyu nasıl kullanmalıyız onu anlatacağız.

https://www.youtube.com/watch?v=FA0wXuV80FE

Video da bahsedildiği üzere bu tarz şehir efsanelerinin yayılmasındaki ana sebep vücut sıcaklığımız ile alakalıdır. Vücut sürekli 36 derece sabit bir ısıda durur. Soğuk su içildiğinde ise vücut bu suyu ısıtmak için ekstra kalori harcar. Bu düz mantık sebebi ile su içmek kalori yaktırır söylentisi doğmuştur. Su içmek zayıflama yardımcı olur fakat kalori yakımını arttırmaz. Biraz da su içmek zayıflamaya nasıl yardımcı olur bunlardan bahsedelim.

Su içmek Zayıflatır mı ? Zayıflama nasıl yardımcı olur.

Su içmek zayıflamaya yardımcıdır. Tek başına bol su içmek zayıflamanıza yardımcı olmaz fakat diyet yaparken aynı zamanda bol su içmek zayıflamanızın hızlanmasına yardımcı olacaktır. Suyun kabızlığı önleyici ve bağırsakları rahatlatıcı etkisi vardır. Ayrıca vücut sıvısının sürekli yenilenmesi ph değerini yükseltecek ve asitik sıvıların vücuttan atılmasını sağlayacaktır. Bu şekilde de kilo verme işleminiz hızlanacaktır.

Zayıflamak için Suyu Nasıl Tüketmeliyiz.

 • Tarçınlı Su içerek Zayıflamanızı Nasıl Hızlandırabilirsiniz. Buradan Bakınız
 • Karbonatlı (Alkali) Su içerek Zayıflamanızı Nasıl Hızlandırabilirsiniz. Buradan Bakınız

    Su içmek kaç kalori verdirir. Soğuk su kalori yaktırır mı gibi sorularınıza elimizden geldiğince açıklama yapmaya çalıştık. Hem diyette sıvı kullanımı hem de diğer tüm zayıflama ile ilgili konularda uzman editörümüze soru sorabilirsiniz. Yorum kısmına belirteceğiniz sorularınıza aynı gün içinde cevap verilecektir.

    Yazımızı faydalı buldu iseniz beğenebilir yada arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Ben 87 kilo iken günlük 2 litreden fazla su içerek 3 gibi bir süre içeriside 78 kiloya kadar düştüm. Ayrıca mekikte çekiyordum.

 2. Gerçekten sadece bu degil verilen her bilgi çok faydalı bunun için çok teşekkür ederim emeği geçen ve hazırlayanlara. Ben 34yaşında Hollandada yaşayan bir bayanım 110kg dım kendi başıma araştırarak 8ayda 14 kg verdim. Çok yavaş biliyorum fakat hipoglisemi, trigliserid, kollestrol, kronik kabızlık, bacaklarımda varis, ve daha birçok rahatsızlıkla birlikte yol kat etmeye çalışıyorum o yüzden yavaş ilerliyor ama bir yandan da sağlığıma kavuşuyorum.
  Geçen gün bir soru sormuştum melesf cevaplanmadı, hormonlarla ilgili bir soru idi.tekrar sormayı deneyeceğim ama yinede çok teşekkür ederim.

   1. Evet evet, şimdi okudum cevaplanmış:) çok sevğndim çok teşekkür ediyorum cevaplayan beye :)
    Bu arada linkler arası kg farklılığıda şurdan geliyor:) o zamandan bu zamana elektronik tartı aldım ve malumunuz 1-2kg daha fazla gösteriyor bende o yüzden takibe onunla devem ettiğim için ve başlangıçta normal tartı ile başladığım için bilgi karmaşası yaşanmaması adına 108 ile başladığım yolu 110 varsaydım.:)
    Şu son günlerde daha iyi veriyorum sanki, bunu hormonlarımdaki düzelmeye ve bu sitedeki aydınlatıcı bilgilere bağlıyorum.
    Son durumum 20 Mart 2016 110-14 96kg. :) 14 Aralık 2016 Not:20 Mart doğum günüm hedefim o gün 85kg olmak :)
    Çok teşekkürler iyi ki bu site var. Daha güncel sorularda görüşmek dileği ile…

 3. “uzmanlar tarafından bolca tüketilmesi gereken bir sıvıdır.” demişsiniz, o zaman uzman olmayanların tüketmesi gerekmiyor anlamı çıkmıyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı