Sülüs Ne Zaman Alınır?

1
15
Sülüs Ne Zaman Alınır?

Sülüs ne zaman alınır? Sorusu askerlikle alakası olan ve askerliğini yapmayı bekleyen gençler tarafından oldukça sık sorulan sorulardan birisidir. Sülüs ne zaman alınır? Sorusuna doğru ve net bir cevap verilmesi gerekmektedir. Bu nedenden dolayı bu yazımızda sadece bu soruya değinmedik, aynı zamanda sülüs nedir? Ve sülüs ne işe yarar? Gibi sorulara da değinerek sülüs hakkında kapsamlı bir bilgi vermeye çalıştık. Amacımız, sülüs hakkında hiçbir bilgisi olmayan bir kişinin, bu soruların cevaplarını öğrendikten sonra kafasında sülüs hakkında bir şeyleri canlandırmak ve oluşturmaktadır.

Askere Gitme Yaşı Kaçtır?

Kısa Dönem Askerlik Kaç Gün?

Acemi Birliği Kaç Gün?

Sülüs ne zaman alınır? Sorusundan önce sülüsün ne olduğunu öğrenmekte fayda olacaktır. Sülüs, askerlik yapılacak yer belli olduktan sonra askerlik şubesinden alınan, asker adayının birliğe teslim olacağı tarih, yol süresi, yol parası ve buna benzer bilgilerin yer aldığı zarfın içinde verilen sevk evrakıdır. Sülüsün tanımını bu şekilde verdikten sonra konumuzun başlığı olan sülüs ne zaman alınır? Sorusuna geçmeden önce sülüs ne işe yarar? Sorusuna değinmemiz bilgileri aşamalı olarak verme konusunda doğru bir karar olacaktır.

Sülüs Ne Zaman Alınır?

Sülüs Ne İşe Yarar?

Sülüs, askerlik şubesinden sülüs alındıktan ve belirlenen teslim tarihinde askeri birliğe teslim olunduktan sonra askeri birliğe girmek için kullanılan resmi bir belgedir. Sülüsü olmayan asker adayı hiçbir şart ve koşulda yani hiçbir şekilde askeri birliğe alınmaz.

Sülüs asker adayının acemi birliğine girişte yanında bulundurması gereken en önemli belgelerden, evraklardan bir tanesidir. Bu nedenden dolayı sülüsü kaybetmemeye çalışmak, askeri birliğe giriş yapmada sıkıntı yaşamamak açısından doğru olacaktır.


Sülüs Ne Zaman Alınır?

Sülüsün ne olduğuna, ne hakkında olduğuna, hangi evraklar kapsamında değerlendirildiğine ve ne işe yaradığına kısaca değindikten sonra bu soruya cevap verebileceğiz. Sülüs ne zaman alınır? Sorusuna verilecek cevabımız ise şu şekildedir: Sülüs, askerlik tarihi belirlendikten sonra ikamet edilen yerin ilgili askerlik şubesine gidilerek asker alma şubesi başkanı ya da vekili tarafından imzalandıktan sonra asker adayına verilmektedir. Yani bu durumda sülüs ne zaman alınır? Sorusunun kesin bir tarihi olmamaktadır. Askere gidecek her kişi için bu zaman farklı aralıklar göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan 2019 TYT Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here