Susurluk Ayranı Nerede İçilir Kaç Kaloridir

Susurluk Ayranı Nerede İçilir Kaç Kaloridir, susurluk ayranı yöresel lezzetlerimizden birisidir. Görüntü itibari ile iştah kabartıcı bir içecektir. Günümüzde hemen hemen her ilde çoğu kafe ve restoranda bu içeceği bulmak mümkündür.

Susurluk ayranının normal ayrandan farkı içerisinde süt bulunması ve çırpılarak yapılmasıdır. İçeriğindeki süt ve çırpılmanın etkisi ile ayran bolca köpürür. Ayrıca taze süt ayrana yumuşak bir içim sağlar.

Susurluk Ayranı Nerede İçilir Kaç Kaloridir

Susurluk Ayranı Nerede İçilir Kaç Kaloridir

1 Bardak Susurluk ayranı Kaç Kaloridir : 110 Kalori

Surluk Ayranı Nerede İçilir ? 

Susurluk ayranı daha çok eski kültürümüzü saklayan şark köşesi şeklindeki yöresel kafe ve mutfaklarda, modern fast food kültürüne uzak işletmelerde çok rahat bulunur. Susurluk ayranı nerede satılık derseniz paketli olarak satılan bir yer olmaz. Çünkü yapılır yapılmaz köpüğü kaçmadan tüketilmesi gereklidir. Aynı Türk kahvesi gibi .

Susurluk Ayranını Evde Pratik Olarak Yapabilirsiniz.

Yapmanız gereken sadece yoğurt su ve sütü blendır’a ekleyerek çırpmaktır. içerisine istenilen miktar kadar tuz da ekleyiniz. Daha sonra köyüpü ile bardağa boşaltınız. Misafirlerinize Nescafe gibi icecekler yerine Türk kahvesi , Susurluk ayranı gibi içecekler ikram etminiz daha estetik olacaktır.

Ayrıca %100 etkili hızlı kilo vermenize yardımcı olarak yepyeni diyet listelerimiz eklenmiştir. Kontrol etmenizi ve yeni püf noktalarına göz atmanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı