Tahlil Sonuçları E-Devlet’ten Nasıl Sorgulanır?

E-Devlet’e Nasıl Giriş Yapılır?

E-Devlete giriş yapabilmek için sadece iki bilgiye ihtiyaç vardır. Bu bilgilerden biri Tc numaranız diğeri ise e-devlet şifrenizdir. Peki nasıl e-devlet şifresi edinebiliriz. E- devlet şifrenizi 2 TL karşılığında PTT şubelerinden alabilirsiniz. PTT görevlisine e-devlet şifresi için başvurduğunuzda görevli  sadece size özel olan kendisinin bile içindeki şifreyi göremeyeceği kapalı bir zarfı size verir.Sizden bu zarfı kimsenin görmeyeceği bir yerde açmanızı ve e-devlete o zarftaki yazan şifre ile girip kendinize has yeni bir şifre oluşturmanızı yani şifrenizi, zarfı açıp e-devlete girer girmez değiştirmeniz istenir.

Yani birde şöyle anlatalım; E-devletin elektronik ortamdaki adresi, “turkiye.gov.tr”dir. E-devlete girmek istediğinizde internetteki tarayıcıların adres çubuğuna bu adres yazılarak e-devlete ulaşılır. Bu sayfada Tc kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizin girilmesi istenir. Bilgileri istenilen yerlerin karşısındaki kutucuklara doğru bir şekilde girildikten sonra giriş butonuna tıklanarak sisteme giriş yapılır. Eğer il girişiniz ise sistem sizden güvenliğiniz için şifrenizi değiştirmenizi ister. Kapalı zarf içinden çıkan yani sisteme girmek için kullandığınız şifreyi değiştirirken, kimsenin tahmin edemeyeceği ve kimsenin bilemeyeceği sizinde kolaylıkla hatırlayabileceğiniz bir şifre ile değiştirin.

E-Nabız Nedir?

Sağlık kuruluşlarından toplanan sağlık verilerine vatandaşların ve sağlıkçıların internetten ve mobil cihazlar üzerinden kolaylıkla ulaşabileceği bir uygulamadır. Nerede tedavi ve muayane olduğunuza bakılmadan tüm sağlık bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Sağlık ve tıbbi özgeçmişinize bir yerden ulaşabileceğiniz bir uygulamadır.

Tahlil Sonuçları E-Devlet’ten Nasıl Sorgulanır?

Tahlil sonuçlarınıza e-nabızdan ulaşabilirsiniz. E-nabıza;

E-devlet üzerinden; E-devlet şifreniz veya var ise mobil imzanızı kullanarak E-devlete giriş yapıp E-devletten arama butonuna E-nabız yazarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.

E-devlet şifresi edinmemişseniz; Sağlık ocaklarındaki aile hekimlerinize telefon numaranızın kaydını yaptırarak telefonuza gelen tek kullanımlık şifre ile sisteme giriş yapıp “e-Nabız Sistemi kullanım koşullarını okudum” yazısının yanında bulunan kutucuğu işaretleyerek profilinizi oluşturabilirsiniz.

E-nabıza giriş yaptıktan sonra tüm tahlillerinize ve sonuçlarınıza referans değerleri ve tarih olarak ayrıntılı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Tahlillerin üzerine tıklayarak detaylarına ulaşabilirsiniz. İşlem aralığı ve tarihe göre filtreleme özelliği vardır. Tahlillerinizin sonuçlarını incelerken referans değeri aralığının dışında olanlar koyu renkte görünmektedir. İstediğiniz tahlili veya belirli tarih aralığındaki tahlilleri bilgisayara indirebilirsiniz veya pdf olarak çıktı alabilrsiniz. Grafik simgesine tıklayıp sonucunuzu grafiksel olarak da görebilirsiniz. Tablo butonuna tıklayıp sonuçlarınızı tablo halinde de görebilirsiniz. Çektirmiş olduğumuz tüm tıbbi görüntü ve radyoloji raporlara ualaşabilirsiniz ve detaylı şekilde görebilirsiniz. Bütün tahlillerinizi başka doktorlarla da paylaşabilirsiniz. Başka doktorlarla da hastalığınız ile ilgili görüşmek istediğinizde tekrar test yaptırmanıza gerek kalmayacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı