Tarçın ve Bal Zayıflatırmı

Tarçın ve Bal Zayıflatırmı Sağlık ve kilo verme söz konusu olduğunda egzersizlerin ve diyetin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliriz.

Günümüzde ki  kilo verme yöntemlerinden biride tarçın ve bal dır.

Tarçın ve Bal Zayıflatırmı

Bal Hakkında

Bal sağlık açısından oldukça geniş özelliklere sahiptir. Bal, bitkisel anlamda da antimikrobiyal bir özelliktedir.Bu düşük pH seviyesi ve enzimler tarafından üretilen hidrojen peroksit nedeniyle bakteri enfeksiyonunu önleyebileceği anlamına gelmektedir. Yapılan araştırmalar da, yara ve enfeksiyonların tedavisinde oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Yanıkların tedavisinde de oldukça faydalı olmakla birlikte reçetesiz satılan ilaçlar kadar etkili bir besindir.

Tarçın Hakkında

Çubuk Tarçın ve Toz Tarçın

Tarçın baharatı tarçın ağacının kurutulmuş kabuklarından elde edilmektedir. Kabuklarının dış kısmında gri renkli mantarlar oluşmaktadır.Bu dış kısmının sıyrıldıktan sonra kalan iç kısmının kurutulması ile elde edilmektedir.Çubuk tarçın ise ağacın kabuklarının rulo halinde kurutulup sarılması ile elde edilmektedir.Uzun süreli kuvvetli kokusu ve yakıcı tatlımsı bir tadı vardır.

Bal gibi, tarçının da sağlık açısından önemli özelikleri vardır. Araştırmalar antimikrobiyal ve antiparazitik etkilere sahip olduğunu gösteriyor.Kan basıncını ve kolesterolü düşürme ve kilo vermeye yardımcı olacağı bilinmektedir.

Yapılan araştırmalara göre Bal ve tarçının kilo alımını önlemeye yardımcı olduğu ve iştahı bastıran hormonları harekete geçirdiği belirtilmiştir.Hazırlayacağınız bal ve tarçın kürü kan şekerinizi dengeleyici,enerji verici ve  yağ yakıcı özelliğinin yanında zayıflamanıza oldukça faydalı olacaktır.

Tarçın ve Bal Nasıl Hazırlanır ?

Bir adet çubuk tarçını yaklaşık bir bardak suyla kaynatın ve bardağın içine iki çay kaşığı kadar bal ekleyin.Bu hazırladığınız karışımı sabah açken ve gece yatmadan önce içebilirsiniz.Her gün taze olarak hazırlayın.

Tarçın ve bal yalnızca zayıflamak için değil, mide şikayetleri,yorgunluk,kolestrol ve kalp rahatsızlığı gibi sağlık açısında bir çok faydaları bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı