Tarçın Zencefil Çayı Tarçınla Zayıflama

Tarçın zencefil çayı tarçınla zayıflama, çoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilen bitkisel bir çaydır. Tarçın ve zencefil çayının kadınlar tarafından çok fazla rağbet görmesinin en temel özelliği ise elbette ki zayıflamaya olan etkisidir.

Tabi bu çayı erkeklerde tüketebilir ve bu faydadan onlarda yararlanabilir. Kadınlar zayıflama konusuna erkeklerden daha fazla önem verdikleri için onlar daha fazla tüketmektedirler.

Zencefil ve tarçının sağlık için birçok faydası olduğu gibi bu ikisinin birlikte olduğu çayı da oldukça faydalıdır. Tarçın ve zencefil çayının faydalarından yararlanmak istiyorsanız düzenli bir şekilde tüketmelisiniz.

Tarçın ve zencefilin bulunması için oldukça kolaydır. Bu çayı da yapmak çok kolaydır. Ama zencefili taze olarak seçmekte fayda var eğer bol miktarda taze zencefil bulursanız, dondurucuya koyun ihtiyaç olduğunda kullanabilirsiniz.

Tarçın Zencefil Çayı Tarçınla Zayıflama

Tarçın Zencefil Çayı Tarçınla Zayıflama

Tarçın ve Zencefil Çayı Nasıl Yapılır

Gerekli malzemeler; Tarçın ve taze zencefil.

Tarçın zencefil çayı, yapılış şekli diğer çayları yaptığımız gibi yapabiliriz. İlk önce 500 ml uyu kaynatın daha sonra kaynamış suyun içerisine 1 parmak kadar doğranmış zencefilleri ekleyin. Demlenmesi için 20 dakika kadar bekleyin. Soğumaması için çaydanlığın kenarını bir havlu ile sarabilirsiniz. Daha sonra 1 adet çubuk tarçın ekleyin dilerseniz servis yaparken limonda ilave edebilirsiniz.

Zayıflamak istiyorsanız bol limonlu içmeniz daha faydalı olacaktır. Bu çayı günlük olarak ya da 2-3 günde bir hazırlayıp içebilirsiniz. Eğer düzenli olarak tarçın zencefil ve limon çayı içerseniz sağlığınıza kattığı faydalarından çokça yararlanabilirsiniz.

Tarçın Zencefil Çayı Tarçınla Zayıflama

Tarçın Çayı Nasıl Yapılır İbrahim Saraçoğlu

1 su bardağı içme suyunun içine 1 adet çubuk tarçın katın ve kısık ateşte kaynamaya bırakın. Kaynama süresi 7-8 dakika yeterli olmaktadır. Ilıdıktan sonra herhangi bir şeker ve tatlandırıcı kullanmadan içebilirsiniz. Bu çayı günlük 1 bardak içebilirsiniz. Size canlılık ve zindelikte katmasının yanında metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakmanızı da sağlar.

Çaya tarçın koymanın faydaları ; kan şekerinizin dengelenmesine yardımcı olur.

Toz tarçın çayı nasıl yapılır , Bunun için yapmanız gereken yukarıdaki aynı şeyleri yapacaksınız sadece 1 çay kaşığı toz tarçın eklemeniz gerekiyor.

 

Tarçın Zencefil Çayının Faydaları

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Vücut direncini arttırır

Tok kalmanızı sağlar, kan şekerinizi düzenler ve zayıflamaya yardımcı olur.

Yağ yakmanızı sağlar.

Hastalıklara karşı koruma sağlar. Çoğunlukla mevsim geçişlerinde oluşan hastalıklardan bu çayı tüketerek korunabilirsiniz.

Bunun yanında soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlarda boğazınızın yumuşamasını sağlar ve ağrıların giderilmesine yardımcı olur.

Emziren annelerin ve sağlık sorunu olan kişilerin doktorlarına danışmadan kullanmalarını önermiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı