Tavuk Şinitzel Kaç Kalori 1 Porsiyon Adet

Tavuk Şinitzel Kaç Kalori 1 Porsiyon Adet, Şinitzel aslen Avusturya kökenli bir lezzettir. Daha çok nuget yapılışına ve tadına benzer olsa da bazı farklar bulunur.

Genel olarak ince kesilmiş tavuk etinin yumurta satısı, galeta tozu ve una batırılarak kızgın bir yağda kızartılmasına dayanır.

Genelde Fast Food kategorisinde değerlendirilen bir yiyecek olup içeriği yağ ve kızartılarak yapımı sebebi ile tam olarak önerilebilecek bir gıda çeşidi değildir.

Şinitzel yapılış şekline ve malzemelerin kullanım oranına göre küçük de olsa kalori farkları gösterebilir. Fakat aşağıdaki tabloda genel olarak referans alabileceğiniz kalori değerleri bulunmaktadır.

Tavuk Şinitzel Kaç Kalori

  • 1 Porsiyon Tavuk Şinitzel (200 Gr) : 480 Kalori
  • 1 Adet Tavuk Şinitzel (Küçük  30 Gr) : 72 Kalori
  • 1 Adet Tavuk Şinitzel (Orta  60 Gr ) : 144 Kalori
  • 1 Adet Tavuk Şinitzel (Büyük 100 Gr) 240 Kalori
  • 1 Gram Şinitzel : 2 Kalori
  • Ekmek Arası Tavuk Şinitzel Kaç Kalori : 1200 Kalori
  • Fırında Tavuk Şinitzel Kaç Kalori : 322 Kalori
  • Sadece Haşlanmış Tavuk (200 Gr) 220 Kalori

Bu tablodan da anlaşılacağı üzere yağda kızarması ve üzerine eklenen yumurta sarısı un galeta tozu gibi maddeler ile tavuk norman haşlanma değerinin iki katına ulaşmaktadır. Ayrıca Yağda Kızartmak Yerine fırında yapıldıgında kalori miktarında belirgin bir düşüş olmaktadır.

Diyette Tavuk Şinitzel Yenir mi?

Birçok kişi editörlerimize tavuk şinitzel kilo yaparmı gibi sorular soruyor. Aslında sadece kalori değerlerini baz alarak bu önermeyi sizlerde yapabilirsiniz. Yağda kızaran tüm gıdalar asıl hallerinden daha fazla kalorili ve daha az sağlıklı oluyorlar.

Diyette Tavuk Şinitzel Yenir mi sorunuza kesinlikle yenmez yada yenilebilir diyemeyiz. Bu sizin günlük listenizdeki kalori dengesi ile alakalıdır. Şöyle bir öneride bulunmak gerekir ise sadece şinitzel kalorisi 500 civarı yanında tüketilen ek gıdalar (ekmek içecek vs) kalori miktarı 700 lere ulaşmaktadır. Bu denli yüksek kalori almanıza değecek bir tat mıdır. Bu kararı sizin vermeniz gerekir. Bunun yerine 3 katı haşlanmış tavuk yiyebilirsiniz. Ayrıca unutulmamalıdır ki Şinitzel fast food ürünüdür. Zaten kilo alımının birçok otoritece ilk sebebi fast food yiyeceklerin günlük hayatımıza fazlaca girmesi diyebiliriz. Yani sizler de zayıflamak isterken diyet listenizde hala bir fast food türünü ekliyorsanız çok dikkatli olmalısınız.

Fakat bu lezzetten vazgeçemem diyenler içinde bir önerimiz var. Diyetisyeninizle görüşecek haftanın bir gününün listesine bu gıdayı ekletebilirsiniz. Diyetisyen hekiminiz kalori dengesini diğer öğünlerde sağlayacak ve sağlıklı bir diyet listesine bu gıdayı eklemenize yardımcı olacaktır.

Bize Sorun!

Diyet Listeleriniz, Mevcut gıdalar yada kalori ve kilo verme ile alakalı olarak tüm sorularınızı bize sorabilirsiniz. Sorularınız Birkaç saat içinde cevaplandırılır. Soru Sor Bağlantımızı kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca hızlı soru ve görüşlerinizi iletmek isterseniz aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Merhaba. Tavuk sinitzeli yagsiz bir şekilde ya da çok az bir yağ ile kizartsak, kalorisinde ne kadarlık bir değişme olur? Bu sekilde olursa gün de bir tane yemek doğru olur mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı