Tekila Kaç Kalori Diyette Tekila Kilo Yaparmı

Tekila Kaç Kalori Diyette Tekila Kilo Yaparmı, tekila içkisi, bir güney Amerika içkisidir ve ismini Meksika’nın Jalisco eyaletine bağlı bir yerleşim birimi olan Tequila’dan alır.

Aztekler bu içkiyi 2000 yıl önce agavebitkisinin öz suyundan üretmişlerdir. içkiye “Octilli Poliqhui” ismini vermişlerdir.

Kutsal olarak kabul ettikleri söz konusu alkol türünü Büyük Maya Tanrısı olan Olmeca’ya atfetmişlerdir. Şu an piyasada en meşhur olan tekila çeşidi Olmeca’dır. Tekila’nın diyette iken içilmesi durumunda ise kalori değerleri aşağıda verilmiştir.

Tekila Kaç Kalori Diyette Tekila Kilo Yaparmı

1 Adet 70 Lik (cl) Olmeca Tekila Kaç Kalori : 1600 Kaloridir

1 Kadeh (shot) Olmeca tekila kaç kalori :70 Kaloridir.

1 Adet Limon Kaç Kaloridir : 56 Kalori

Diyette Tekila İçmek Kilo Yaparmı, Tekila Kilo Aldırır mı

Diyette alkol tüketimi önerilmez. Yüksek kalorili oluşunun yanı sıra yanında ekstra gıda tüketimine yol açar. Tekilanın 30 cl lık bölümü 70 kaloridir. 4 shot içerseniz 210 kalori alırsınız yanında tüketeceğiniz limon tuz ve cips kuruyemiş gibi gıdalar ile beraber 500 kaloriye yakın bir kalori almış olursunuz. Bu da diyet yapan birisi için yüksek bir kalori oranıdır. Diyet yaparken tekila dahil tüm alkol çeşitlerinden uzak durmanızı öneririm. Yine de içmek isterseniz birkaç kadehten fazla tüketimi önerilmez.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Yanlız hanlış yazmışsınız 1 cl 10 ml 1 şişe tekila 70 lik 70 cldir bir shotda ortalama 5 cl yani 1 tane tekila shot eğer 70 lik şişe 1600 kaloriyse 122 kaloridir barmaid olarak düzeltmek istedim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı