Ten Beyazlatma Yöntemleri

Ten Beyazlatma Yöntemleri günümüzde birçok kişi cilt beyazlatma nasıl yapılır. Cildimi nasıl beyazlatırım arayışı içindedir. Dünyada insanların büyük çoğunluğu cildinin nasıl beyazlatacağının yolunu arıyor.

Aynı zamanda birçok kozmetik firmalarının da cilt beyazlatma ürünleri için yarışa girmesi insanların bu konuya ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi olabilir.

Tabi bu kozmetik firmalarının ürettikleri ürünlerin çoğunun içinde onlarca kimyasalın bulunduğunu da unutmamak gerekir. Cilt beyazlatma için sağlığınızdan ödün vermeyin. Bu konuda size sağlıklı ve doğal yöntemleri evde kendiniz hazırlaya bilmeniz için, kolay kürleri önereceğiz. Böylece sağlıklı ve doğal yollarla cildiniz daha parlak, canlı ve açık tonlara sahip olacak.

Doğal yoldan cilt beyazlatmak hazırladığınız doğal kremlerle nemli, sağlıklı,  canlı bir cilde sahip olacaksınız.

Ten Beyazlatma Yöntemleri

Cilt Beyazlatıcı Doğal Kürler

Evde kolayca hazırlayacağınız yüz temizleme kremi için malzemeler:
İşte size evde hazırlayıp uygulaya bileceğiniz üç adet basit yüz temizleme kremi.

Yoğur Ve Kuru Portakal Kabuğu

Yediğiniz  portakal kabuklarını güneşte kurutun. Kabuklarda nem kalmayıp iyice kuruduğundan emin olmalısınız.
Hazırlanışı:

İyice kurumuş portakal kabuklarını 1 kaşık kadar yeterli, havanda dövün ve toz haline gelmesini sağlayın. Bu şekilde toz haline gelmiş portakal kabuklarını 1 kaşık yoğurda ekleyip macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın.
Daha sonra bu karışımı yüzünüze sürerek 20-25 dakika kadar bekledikten sonra temizleyip durulayın.
Bu macun cildinizde oluşmuş beneklerin ve lekelerin giderilmesini sağlamaktadır. Akne ve siyah noktaların üzerine uygularsanız temizleyici özelliklerini de görebilirsiniz.
Cilt Beyazlatma Maskesi

Cildinizi beyazlatmak için bir diğer maske, bu maskede cildinizi beyazlamasını tonunun açılmasını sağlamaktadır.

Gerekli Malzemeler:

Yoğurt, Domates ve Yulaf

Hazırlanışı;

Birer ölçek yoğurt, yulaf ve domates suyunu bir kaba alıp iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı temizlemiş olduğunuz yüzünüze sürün.
Bu kür yüzünüzde 20-25 dakika kaldıktan sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Süt, Bal ve Limon Suyu Maskesi

Gerekli Malzemeler:

Taze Süt, Bal ve Limon Suyu

Hazırlanışı ;

Bir kase ye hepsinden birer tatlı kaşığı limon suyu, bal ve süt tozunu ekleyip karıştırın. Sütte olabilir ancak süt tozu karışımın krem şeklini almasını sağlayacaktır.

Kürü uygulamadan öce temiz olmasına dikkat edin. Temizlenmiş olan yüzünüze bu kürü ekleyip 25 dakika kadar bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu kür cildinize besleyicilik, canlılık ve yumuşaklık katacaktır.
Patatesle Hazırlanan Yüz Maskesi:

Patates suyu veya patates püresi ile bu kürü hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız kürü temizlenmiş olan yüzünüze uygulayın ve 20 dakika sonra yıkayın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı