LGS Kaç Gün Kaldı? LGS Ne Zaman? LGS Sayacı (2019)

Nerede ise her yıl ismi değişen son olarak LGS olarak kayıt olan sınav 2019 yılında ne zaman yapılacak. LGS ne zaman, LGS kaç gün kaldı, LGS sayaç gibi aramalar konunun ne durumda olduğunu ve ne kadar önemli bir konu olduğunu göstermektedir. Yeni Milli Eğitim Bakanı daha fazla önem verdiği sistem de bir değişiklik olmayacağı ve sadece soru türleri ve tipleri değişeceği konusunda bilgi verilmiştir. Buna göre lgs kaç gün kaldı öğrenebilirsiniz.

2019 LGS Ne Zaman Kaç Gün Kaldı? LGS Sayacı

Bakınız -> Okullar Ne Zaman Açılacak?, Açılmasına Kaç Gün Kaldı

Bakınız-> 15 Tatil Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

Bakınız-> TYT Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

LGS Sınavının Açılımı Nedir?

LGS sınavının açılımı Liselere Giriş Sınavı‘ dır.  Birçok kişi LGS sınavının ismini duymuştur ama LGS ne zaman, LGS sınavına kaç gün kaldığını LGS’nin açılımını bilmez. O yüzden LGS’nin açılımını da vermeyi gerekli gördük.

LGS Sınav Günü Ders İşlenecek mi?

LGS sınavının olduğu iki gün yani 1 Haziran okullarda ders işlenmeyecektir. Burada gelen sorulardan bahsetmek istiyorum. Ziyaretçilerimiz LGS sınavının olduğu gün İlkokullar da tatil mi diye soruyorlar. Cevabını verelim: Eğer okulunuz da sınav yapılacaksa ve ya okulunuzun bünyesinde Ortaokul varsa 22-23 Kasım günü bu şartları taşıyan ilkokullarda da ders işlenmeyecektir.

Yanlış Cevaplar Doğru Cevapları Götürecek mi?

Hayır LGS sınavında yanlış işaretlenen sorular doğru cevapları götürmeyecektir. Bunun için soruları boş bırakmanın bir anlamı kalmamaktadır. Soruları boş bırakmaktansa en yakın cevabı işaretlemek akıllıca olur. Bu şekilde sınavda artı puan kazanmış olabilirsiniz.

Açıklamalar: LGS Kaç Gün Kaldı? LGS Ne Zaman?

Yukarıya LGS sınavının ne zaman olduğunu LGS’e kaç gün kaldığını merak eden arkadaşlarımız için sayacımızı ekledik. Ayrıca hangi gün hangi saat hangi dersten sınav olacağınızı sınav süresinin ne kadar olduğunu da sizler için ekledik.

Birçok öğrencimiz LGS sınavını heyecanla bekleyip LGS kaç gün kaldı diyerek parmaklarıyla saymaktadır. Bizde bunun için LGS tarihi  LGS sayacı , LGS geri sayım ekledik. Öncelikle 8. Sınıf öğrencileri için yapılacak olan bu sınavın öğrencilerin geleceğini belirlediğini belirtelim. Öğrenciler için oluşacak puanın büyük kısmını bu sınav oluşturmakta ve öğrenciler herhangi bir liseye yerleşmesi için bu sınavdan alacağı puan en büyük etken olacaktır. O yüzdendir ki öğrenciler üzerinde büyük baskılar, büyük stresler oluşturan bu sınav için öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Sınavların derslerine çalışan öğrenciler için her zaman kolay olduğunu belirtelim. Bu arada sınav da 4 adet kitapçık bulunduğunu belirtelim. A-B-C-D kitapçıkları olacaktır bu sınavda. Çalışan her öğrencinin hakkınız almasını dileyelim. LGS ne zaman , LGS kaç gün kaldı , LGS sayaç , LGS geri sayım , LGS tarihi gibi soruların ve konuların cevaplarını size en uygun şekilde vermeye çalıştık. Sorularınız ve yorumlarınız için aşağıdan yazabilirsiniz.

Güncelleme: 7.10.2018


1.233 Replies to “LGS Kaç Gün Kaldı? LGS Ne Zaman? LGS Sayacı (2019)

 1. hersey bitti biz mahfolduk ama allah buyuk herkezin nasibinde ne varsa hangi okul varsa insallah orayı kazanır insallah bende nasibimdeki okulu kazanırım herkeze son 22 saat sonrası girecek sınavda başarılar

 2. ALLAH’ım hepimize istediğimiz liseyi nasip etsin

  arkadaşlar lütfen benim içinde dua edin!!

 3. TEOG çıkışında bizim sınıftakiler okuldan çıkarken kameraya alcam ağır çekimde.Arkaya da MEHTER MARŞI koycam. :D

 4. matematık eşitsizlikler inkılap son unıte fen son2 unıte ve bıttıyorrrr az kaldı calışmalarım

 5. arkadaşlar ben hiç stres yapmıyorum matematıkten 2 tane unıtem vardı dua ettım stres yapmadan bugun hepsini bitirdim suan eşitsizliklerdeyim ben 2 gun once ıs ısten gectı yapamam matematıgı dıyordum halbukı hıc bır sey ıçin geç degılmiş inşallah teogum iyi geçer fen ve inkılabım kaldı sadece onlarda bıtecek inşallah sabır edin son 1 gün

 6. Allah Teog a girecek bütün Arkadaşlara Yardım Etsin Hepimiz İstediğimiz Liselere gideriz inşallah Arkadaşlar ben çok korkuyorum Lütfen Dua edin son 1Gün 13 saat

  1. KORKMA KARDEŞİM TEVEKKÜL ET BOL BOL DUA ET İNŞALLAH GÜZEL GEÇER SINAVIN İNŞALLAH HEPİMİZİN SINAVI GÜZEL GEÇER.

    1. Pardon ama yalan söylemek nerenize hoş geliyor? Kesin full çekmişsindir. O haberlerde kide sendin. :DDDDDD Ben 7 yanlış yaptım. Bunu fulleyecem ama! İnşallah. Sende yalan söylemeyi bırak ve çalış.

 7. ARKADAŞLAR ZOR DEĞİL STRES YAPMAYIN.DAHA ÇOK YANLIŞINIZ ÇIKAR STRES YAPARSANIZ.RAHAT OLUN.İLK DÖNEMDEN ALIŞIKSINIZ PANİĞE GEREK YOK.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir