LGS Kaç Gün Kaldı? LGS Ne Zaman? LGS Sayacı (2019)

Nerede ise her yıl ismi değişen son olarak LGS olarak kayıt olan sınav 2019 yılında ne zaman yapılacak. LGS ne zaman, LGS kaç gün kaldı, LGS sayaç gibi aramalar konunun ne durumda olduğunu ve ne kadar önemli bir konu olduğunu göstermektedir. Yeni Milli Eğitim Bakanı daha fazla önem verdiği sistem de bir değişiklik olmayacağı ve sadece soru türleri ve tipleri değişeceği konusunda bilgi verilmiştir. Buna göre lgs kaç gün kaldı öğrenebilirsiniz.

2019 LGS Ne Zaman Kaç Gün Kaldı? LGS Sayacı

Bakınız -> Okullar Ne Zaman Açılacak?, Açılmasına Kaç Gün Kaldı

Bakınız-> 15 Tatil Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

Bakınız-> TYT Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?

LGS Sınavının Açılımı Nedir?

LGS sınavının açılımı Liselere Giriş Sınavı‘ dır.  Birçok kişi LGS sınavının ismini duymuştur ama LGS ne zaman, LGS sınavına kaç gün kaldığını LGS’nin açılımını bilmez. O yüzden LGS’nin açılımını da vermeyi gerekli gördük.

LGS Sınav Günü Ders İşlenecek mi?

LGS sınavının olduğu iki gün yani 1 Haziran okullarda ders işlenmeyecektir. Burada gelen sorulardan bahsetmek istiyorum. Ziyaretçilerimiz LGS sınavının olduğu gün İlkokullar da tatil mi diye soruyorlar. Cevabını verelim: Eğer okulunuz da sınav yapılacaksa ve ya okulunuzun bünyesinde Ortaokul varsa 22-23 Kasım günü bu şartları taşıyan ilkokullarda da ders işlenmeyecektir.

Yanlış Cevaplar Doğru Cevapları Götürecek mi?

Hayır LGS sınavında yanlış işaretlenen sorular doğru cevapları götürmeyecektir. Bunun için soruları boş bırakmanın bir anlamı kalmamaktadır. Soruları boş bırakmaktansa en yakın cevabı işaretlemek akıllıca olur. Bu şekilde sınavda artı puan kazanmış olabilirsiniz.

Açıklamalar: LGS Kaç Gün Kaldı? LGS Ne Zaman?

Yukarıya LGS sınavının ne zaman olduğunu LGS’e kaç gün kaldığını merak eden arkadaşlarımız için sayacımızı ekledik. Ayrıca hangi gün hangi saat hangi dersten sınav olacağınızı sınav süresinin ne kadar olduğunu da sizler için ekledik.

Birçok öğrencimiz LGS sınavını heyecanla bekleyip LGS kaç gün kaldı diyerek parmaklarıyla saymaktadır. Bizde bunun için LGS tarihi  LGS sayacı , LGS geri sayım ekledik. Öncelikle 8. Sınıf öğrencileri için yapılacak olan bu sınavın öğrencilerin geleceğini belirlediğini belirtelim. Öğrenciler için oluşacak puanın büyük kısmını bu sınav oluşturmakta ve öğrenciler herhangi bir liseye yerleşmesi için bu sınavdan alacağı puan en büyük etken olacaktır. O yüzdendir ki öğrenciler üzerinde büyük baskılar, büyük stresler oluşturan bu sınav için öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Sınavların derslerine çalışan öğrenciler için her zaman kolay olduğunu belirtelim. Bu arada sınav da 4 adet kitapçık bulunduğunu belirtelim. A-B-C-D kitapçıkları olacaktır bu sınavda. Çalışan her öğrencinin hakkınız almasını dileyelim. LGS ne zaman , LGS kaç gün kaldı , LGS sayaç , LGS geri sayım , LGS tarihi gibi soruların ve konuların cevaplarını size en uygun şekilde vermeye çalıştık. Sorularınız ve yorumlarınız için aşağıdan yazabilirsiniz.

Güncelleme: 7.10.2018


1.233 Replies to “LGS Kaç Gün Kaldı? LGS Ne Zaman? LGS Sayacı (2019)

  1. aynen yaa matematik zordu aslında çokta zor değilsi fakat ben süremi yetiştiremedim o yüzden fazla yanlışım çıktı sorular ya çok kolaydı ya da çok zor ortası yoktu yani neyse canımızı sıkmayalım dünyanın sonu değil daha yarın var Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun kardeşlerim <3 <3 <3

 1. turkce ve din kolaydi. matematik biraz zoirlayiciydi bana gore turkceden 2 -3 yanlis din full bekliyoirum matematik

 2. Son 10 saat,benim bu kadar ağlamamın sebebi ne ya sadece Türkçeyi anlamamam mı?Allah nasip ederse ben savaş uçağı pilotu olmak istiyorum ve sayısal gerekli.Ya ben neden Türkçeyi yapmak zorundayım ya.Allah aşkına ya bu zamana kadar herkes yandı bari bu yedilere acıyın ya lütfen Allah rızası için herkes yeteneği olduğu dersin sınavına girsin böylelikle her öğretmen istekli yani o dersi isteyenlerle ders işler.Allahım bize yardım et.Dua edin yalvarırım ya :((

  1. Pilot olmak için derslerden çok gözlerinin iyi olması ve fiziksel yapın daha çnemli takma kafana

  1. mke niye sadece beyler hayır bn erkekim de bayanlar ayıp olayı die şey ettim …dd teog vurdu

 3. Stres oldum neyse bitse de gitsek şuan kendimi hazır hissediyorum max 1–2 yanlış size de kolay gelsin sınavda

 4. ALLAH hepimizin yardımcısı olsun
  Şaka gibi 1 seneden beri çalışıyoruz sonunda bitiyor teog
  Son 14 saat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir