2018 TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2018 TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

23-24 Kasım 2017 tarihlerinde yapılan ve öğrencilerin merakla beklediği soruların başında gelen TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak ? Bu konuda gerekli tüm açıklamaları yazımızda bulabileceksiniz.

TEOG Sınavına Kaç Öğrenci Katıldı ?

2016- 2017 Eğitim Öğretim yılında TEOG sınavına 1 milyon 174 bin 427 öğrenci katıldı. Öğrencilerin yarıştığı bu büyük sınavın ne zaman açıklanacağı ise en çok merak edilen konular arasında.

MEB, TEOG sınavlarına ilişkin kılavuz yayımladı. Yayınlanan bu kılavuzda yer alan bilgilere göre 23-24 Kasım 2016’da yapılan TEOG sınav sonuçları Ocak 2017’de açıklanacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı, açıklama tarihinin verirken gün belirtmemiştir. Tam olarak açık tarihi verilmeyişinin muhtemel nedeni de TEOG sınavında sorulan sorulara açılacak iptal davası olarak düşünülmektedir. Mevzuata göre, açılan davaların 45 gün içinde görülmesi gerekmektese de sonuçlar bu süreden daha fazla olabilmektedir.

2016-2017 ÖĞRETİM YILI ORTAK SINAVLAR e-KILAVUZU

teog sonuclari ne zaman aciklanacak

Bir önceki yazımız olan 2019 TYT Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (YILDIZLARA TIKLAYARAK BU YAZIYA OY VEREBİLİRSİNİZ
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ
  1. nnnnn dedi ki:

    bir açıklansa da öğrensem