Tereyağlı Yumurta Kaç Kalori Kalorisi Ne Kadar

Tereyağlı Yumurta Kaç Kalori Kalorisi Ne Kadar, tereyağında Kızarmış yumurta diyet açısından önerilen bir gıda değildir. Haşlanmış yumurta yada Rafadan Yumurta tüketmeniz Daha sağlıklı olacaktır. Tereyağlı Yumurta Kalori Değerleri ;

Tereyağlı Yumurta Kaç Kalori Kalorisi Ne Kadar

1 Adet Tereyağlı Yumurta Kalorisi (Kızartılmış) : 440 Kaloridir.

1 Adet Yağda Kızartılmış Yumurta Kalorisi : 125 Kaloridir.

1 Adet Haşlanmış Yumurta Kalorisi : 75 Kaloridir.

Bu Tablodan da anlaşılacağı üzere Diyet programınızdan Tereyağlı Her şeyi Çıkartmak zorundasınız. Tereyağı Hayvansal bir yağ olup tam bir kolesterol deposudur.  Fazla tüketimi kalp sağlığı için iyi değildir. Hele ki zayıflamak isteyenler için kesinlikle tüketilmemesi gerekir. Örnek olarak 1 adet tereyağlı yada katı yağda margarinde kızartılmış yumurta yerine rafadan 4 adet yumurta yemeniz hemen hemen aynı kaloriye denk gelecektir. Hem de daha çok doyacaksınız.

Birde yanında tüketilen ekmek şekerli çay ve diğer aperitifleri de hesaba katar isek Sabah kahvaltısında aldığınız kalori 1000 kaloriye eşit olacaktır. Buda günlük kalori ihtiyacınızın yarısından fazlasını zaten almış olmanız demek . Öğle akşam ve ara öğünleri de sayarsak sabah yediğiniz tereyağı vücudunuza yağ olarak geri dönecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı