Tombik Döner Kaç Kalori Tombik Ekmek Kalorisi

Tombik Döner Kaç Kalori Tombik Ekmek Kalorisi ülkemizde birçok insan, öğle yemeklerini işleri gereği dışarıda yemek  zorunda kalıyor. Bu zaruriyetin de etkisi ile en çok tüketilen hazır gıdaların başında döner ve döner çeşitleri bulunmakta.

Diyet yapanlar için de söz konusu döner çeşitlerinin kalorisi büyük önem taşıyor. Tombik döner çeşitlerinin kalori değerlerini aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Tombik Döner Kaç Kalori Tombik Ekmek Kalorisi

  • 100 Gr Tombik Tavuk Döner Kaç Kalori : 210 Kalori
  • 100 Gr Tombik Et Döner Kaç Kalori : 240 Kalori
  • Ekmek Arası Tombik Tavuk Döner:  650 Kalori
  • Ekmek Arası Tombik Et Döner : 690 Kalori 
  • Lavaş – Dürüm Tombik Tavuk Döner: 480 Kalori
  • Lavaş – DürümTombik Et Döner :  520 Kalori

Tavuk döner, genellikle yanında içecek ile tüketilen bir gıdadır. Bu sebeple onu tek başına değil yanında tüketilen içeceklerle birlikte kalorisinin hesaplanması çok daha doğru sonuçlar verecektir. Aşağıda yanında içilen soğuk içecekler ve kalori değeri bulunmaktadır.

  • 1 Bardak Ayran : 76 Kalori
  • 1 Kutu Kola : 118 Kalori

Kalori değerlerine etki eden bir diğer faktör de içinde kullanılan malzemeler. Genellikle içerisinde salata koyulsa da Bazı fast food işletmelerinde döner içerine ketçap mayonez gibi ek gıdalar ile salçalı ve yağlı soslar dökülebilmektedir. Patates kızartması gibi alternatif yiyecekler de eklendiği durumlar var. Bu tip dönerler genellikle Hatay usulü olarak piyasada bilinmektedir ve kalori miktarı normal değerlere göre biraz daha yüksektir.

Diyette Döner Yenir mi?

Diyette her gıda yenilebilir fakat kalori ve içerdiği yağ, karbonhidrat ve protein oranı hesaba katılarak denge sağlanmalıdır. Söz konusu döner ekmekte yüksek kalori ve yağ bulunduğu için genellikle önerilmez. Fakat yemek istiyor iseniz gün içindeki diğer öğünleriniz ve içerikleri ile dengelemeniz gerekir.

Bir döner ekmek ve içecek yerine 2 öğün sebze yemeklerinden yiyebilirsiniz. Bu sebeple diyet yaparken döner yemek istiyor iseniz bu durumu dikkate alarak listenizi hazırlamanızı tavsiye ederim.

 

Bize Sorun!

Sitemizde diyet listeleri, kaloriler, ve zayıflama konusunda spor egzersiz dahil olmak üzere çeşitli konulara ulaşabilirsiniz. Bu yazımızdan yada sitemizden edinemediğiniz ve aklınıza takılan bir konu var ise bize sorabilirsiniz. Soru sormak için aşağıdaki yorum kısmını yada soru sor sayfamızı kullanabilirsiniz. Editörlerimiz sorulan sorulara genellikle aynı gün içinde dönüş yapmaktadır. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı