Trambolin ile Zayıflama

Trambolin ile Zayıflama, küçük büyük bir çoğumuzun ilgi duyduğu özellikle de alışveriş merkezlerinde rastladığımız trambolin vazgeçilmez eğlence araç gereçlerinden bir tanesine dönüşmüştür.

Hemen hemen bir çok eğlence merkezinde, spor salonunda ve benzeri alanlarda trambolin ile karşılaşmaktayız. Günümüzde eğlence amacının dışında spor amacı ile de kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak trambolin ile zayıflama işlemi olağan bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Her en kadar alışılan durumlardan farklı bir işlem olsa da trambolin ile zayıflama egzersizlerini de yer verildiğinde spor salonunda alınan başarılı sonuca trambolin ile ulaşabilmeniz mümkün.

Trambolin bizler için hem eğlenceli hemde kolaylıkla kilo vermemize olanak sağlayan spor ürünlerinden bir tanesidir. Spor salonuna gitmek kişinin hem vakit ayırması amacıyla hem de kendini zorunlu hissederek zaman içerisinde sıkılmasına neden olmaktadır. Trambolin sadece bacak bölgenizi değil vücudunuzun diğer bölgelerinin de aktif bir şekilde çalışmasına olanak sağlamaktadır. Bu zayıflama yöntemi sayesinde sadece 15 dakikalık yapacağınız bir egzersiz ile günlük olarak yakmanız gereken kalori oranının büyük bir kısmını yakmış olacaksınız. Kalori yakımı da trambolinin oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Sadece bölgesel bir kalori yakımı sağlanmayacağından dolayı trambolin ile zayıflama konusunda dengeli ve bölgesel olarak her alandan kalori yakımı olduğu gözlemlenecektir.

https://www.youtube.com/watch?v=eNSLkC_M7kQ

Trambolin ile Zayıflamanın Avantajları

 • Günlük yapmanız gereken egzersiz ihtiyaçlarını trambolin ile gerçekleştirebilirsiniz
 • Ekonomik ve kolay yapılabilen bir tür spor dalı oluşturmaktasınız
 • Açık havada yapabilme imkanınız bulunmaktadır
 • Hızlı ve etkili bir şekilde kalori yakımının gerçekleşebileceğini söyleyebiliriz
 • İstediğiniz her alana kolaylıkla taşıyarak evinizin farklı alanlarında egzersiz yapabilirsiniz
 • Trambolin sayesinde bütün vücudunuz kalori kaybetmektedir. Kalori yakımı tek bir bölgeden sağlanmaz

***Her diyet ve spor uygulamasını denerken iradeli olmalı ve kilo verme konusunda düzenli bir beslenme alışkanlığına sahip olmalısınız. Kalori yakımı sağlanıyor diye beslenme düzeninizi oluşturmaz iseniz o vakit trambolin ile zayıflama konusunda başarılı sonuç elde edemezsiniz.

Trambolin kullanımı yanı sıra ekstra olarak ip atlama ve kardiyo hareketleri yaparsanız daha başarılı bir sonuç elde edersiniz. Tabi ki uygulama öncesi genel tavsiyeler ile vücudunuzun uygunluk durumunu ölçerek hareket etmelisiniz. Aksi takdirde spor yapayım derken sağlık açısından halsiz ve bitkin bir sürece girebilirsiniz.

Trambolin ile Zayıflama

Trambolin ile Zayıflamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bel fıtığı gibi rahatsızlıklarınız var ise trambolin ile zayıflama işlemine geçmeden önce muhakkak ki doktorunuza danışmalısınız
 • Sadece bel fıtığı değil benzeri sırt ve omurga kemiklerinde rahatsızlık var ise o vakit önceliğiniz doktorunuza danışmak olmalı
 • Kalori yakımını beslen alışkanlığı ile destekleyerek hızla istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz
 • Sık sık spor yapan biri değilseniz o vakit spora başlamadan önce gevşeme ve esneme hareketleri yapmanızı öneririz
 • Sık spor yapmayan kişilerin ani hareketler ile trambolin egzersizi yapması istenmeyen ağrılara ve kas krampları gibi rahatsızlıkların oluşmasına sebep olacaktır.

Soru Sor: Sorularnızı aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bize iletebilirsiniz. Editörlerimiz kısa sürede cevaplamaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı