Türk Takvimine Göre Bebek Cinsiyeti Öğrenme

Biyolojik takvim cinsiyet hesaplama

Bebek bekleyen birçok anne baba anayı bebeklerinin cinsiyetleri konusunda heyecan duymaktadır. Öncelikle sağlıklı olması tek temennidir ve daha sonra ise her çiftin kalbinden geçen bir cinsiyet vardır. Bebek odası hazırlarken, bebek kıyafetleri, bebek arabası gibi ihtiyaçlar karşılanırken cinsiyete göre alınmaktadır. Aynı zamanda bebeğin isminin ne olacağına karar verme süreci de cinsiyeti öğrendikten sonra yoğun olarak başlamaktadır. Günümüzde modern tıp olanakları ile doğum öncesinde bebeğin cinsiyetini öğrenmek mümkün. 4 aylık bir bebeğin kız mı ya da erkek mi olacağını öğrenmek mümkün olsa da daha gebelik planı yapılırken bebeğin cinsiyetini belirleme yöntemleri de bulunuyor. Bu yöntemleri uygularken kesin sonuçlar almanın garantisi olmadığını önceden belirtelim.

Türk Takvimine Göre Bebek Cinsiyeti Öğrenme

Aya Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme

Aya göre cinsiyet hesaplama ve belirleme yöntemi öncelikle annenin yaşı ve gebeliğin oluştuğu tarihe dayanmaktadır. Bu yöntemde Çin takvimi baz alınmakta ve doğrulu kesin değildir. Kesin bir sonuç ancak ultrasonografi ile gerçekleştirilen muayene sonucunda alınabilmektedir.

Biyolojik Takvim Cinsiyet Hesaplama

Eski zamanlarda tıp alanının henüz bugünkü kadar gelişmemiş olması ve geleneksel yöntemler ile tanı ve tedavi yöntemlerinin uygulanmasının yanı sıra doğacak bebeğin cinsiyeti de bir bakıma saptanabilmekteydi. Bugün de ultrason değerlendirmesinden önce bebeğin cinsiyetini öğrenmek amacı ile biyolojik takvim ölçütlerinden yararlanılmaktaydı. Biyolojik takvim aracılığı ile bebeğin cinsiyetini öğrenmek için bebeğin doğum tarihi ile birlikte anne ve baba adaylarının da doğum tarihlerini yazarak öğrenmek mümkün. Ancak kesin sonucu tabi ki modern tıbbın imkanları doğrultusunda öğrenmek gerekiyor.

Kameri Takvim Cinsiyet Hesaplama

Çin Kameri takvimi insanın yaşamına dair birçok bilgiye ulaşılmasını sağlarken aynı zamanda da doğacak bebeğin cinsiyeti hakkında bilgiler vermektedir. Anne yaşının ve gebe kalınan ayının bilgisi ile yapılan hesaplamalarda bebeğin kız mı yoksa erkek mi olacağı öğrenilebilmektedir.

Bioritm Bebek Cinsiyeti Hesaplama

Bioritim kişinin doğumundan itibaren fiziksel ve duygusal değişimlerinin belirli periyotlar doğrultusunda gerçekleştiğini savunan bir tezdir. Bioritim ile doğacak bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesi ise yine anne ve babanın doğum tarihlerinin ve bebeğin doğum tarihinin ölçüm değerleri hesaplanarak öğrenilebilmektedir.

Türk Takvimine Göre Bebek Cinsiyeti Öğrenme

Son Adet Tarihine Göre Cinsiyet Belirleme

Adet gününe göre bebek cinsiyeti ne olacak diye merak ediyorsanız; Son adet gününe göre doğacak bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi diğer tezlere göre çok daha az tutarlı bir bilgidir. Ancak bu bilgide de son adet günü ve bebeğin doğum tarihinin hesaplanması ile bebeğin kız ya da erkek olacağı öğrenilebilmektedir. Ancak yine söyleyelim; adet gününe göre bebek cinsiyeti doğru netice vermeyeceği gibi sizi yanlış beklentilere yöneltebilir. Bu nedenle ultrason sonucunu görmeden heves etmemeniz ve beklentiye girmemeniz çok daha doğru olacaktır.

Türkiye Takvimi Cinsiyet ya da Değişik Cinsiyet Takvimleri ile birçok alanda olduğu gibi bebeğin cinsiyetini önceden öğrenmek uzun yıllardır inanılan bir konudur. Bununla birlikte birçok anne ve baba adayı Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Doğru mu şeklinde sorgulama içerisindedirler. Bu hesaplamalar doğru ya da yanlış olabilir. Ancak en kesin bilgiyi modern tıbbın verileri ve ultrason sonuçları sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı