Turkcell Sözleşmesi Kaç Günde Biter?

Turkcell sözleşmesi kaç günde biter? Turkcell sözleşme bilgilerimi nereden öğrenebilirim? Turkcell sözleşmesi ne zaman biter? Turkcell sözleşmem ne zaman bitiyor nasıl öğrenebilirim? siz de bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız, bu yazımızda yanıtlara yer verdik. Turkcell sözleşmesi kaç günde biter? işte cevabı…

Turkcell Sözleşmesi Kaç Günde Biter? Ne Zaman Biter?

Turkcell sözleşmem ne zaman bitiyor nasıl öğrenebilirim?

Yeni bir hat satın alırken ya da hatta bağlı cihaz sahibi olurken, diğer operatörler gibi Turkcell tarafından da kullanıcılarla sözleşme yapılır. Yapılan sözleşmede operatörlerin sorumluluklarının bildirilmesinin yanında Turkcell kullanıcısının da taahhütleri yani vermesi gereken sözler belirtilmektedir. En çok karşımıza çıkan taahhütlerden biri de bir hizmeti belli bir süreliğine kullanmak üzerinedir. En yaygın süre taahhütleri 6 ay yahut 1 yıldır. Unutmamanız gereken bir diğer nokta ise, sözleşme koşullarının tamamının eğer siz aboneliğinizi bu süre zarfında sürdürmeyi taahhüt ederseniz gerçekleşeceğidir.

Turkcell Sözleşmesi Kaç Günde Biter?

Peki Turkcell sözleşmesi ne zaman biter? Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yani BTK yönetim kurulu başkanı tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcılar özellikle smart phone, tablet ya da bilgisayar satışı ile desteklenmiş sözleşme taahhütleri ile ilgileniyor ve buna bağlı olarak bahsi geçen sözleşmelerin yapılma oranı her geçen gün artıyor.

Turkcell de diğer operatörler gibi, olabildiğince sözleşmede belirttiği yükümlülüklerine bağlı kalmaya çalışıyor, bunun yanında karşılıklı hizmet-alışverişinin sağlanabilmesi için aboneden de sözleşmede verdiği taahhütlerin (sözlerin) arkasında durması bekleniyor. Gerek yeni bir hat için, gerekse cihaz destekli operatör kullanımı için Turkcell hizmetlerinden yararlanmaya başladığınızda, sözleşmenizde geçen taahhütlere bağlı kalmaz iseniz, buna bağlı olarak sözleşmeye uyulmaması takdirinde satıcının hakkı olan ceza ve uygulamalar yürürlüğe geçecektir.

Turkcell sözleşmem ne zaman bitiyor nasıl öğrenebilirim diyorsanız, Turkcell’in müşteri hizmetleri numarası olan 0532 532 00 00 numaralı telefonu arayarak sözleşme bitiş tarihinizi öğrenebilirsiniz. Eğer bir taahhütte bulunduysanız ve bu taahhüt süresi henüz sona ermediyse, öncesinde çıkış yaparak hattınızı kapattırmak veya başka bir operatöre taşımak istiyorsanız, müşteri hizmetlerinden ne kadar cayma bedeli ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Cayma bedeli hesaplanırken, yararlandığınız indirim tutarı, normalde olan ücretten çıkan farkın kullandığınız ay ile çarpılması ile hesaplanır.(Ancak yine de doğru bilgiyi müşteri hizmetlerinden alınız.) Yani örneğin kullandığınız tarife normalde 50 TL ise ve siz 20 TL’den kullanıyorsanız, 3 ay sonra caydığınız takdirde 3 aylık fark bedel cayma bedeli olarak karşınıza çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı