Turkcell Sözleşmesi Kaç Günde Biter?

0
5
Turkcell Sözleşmesi Kaç Günde Biter?

Turkcell sözleşmesi kaç günde biter? Turkcell sözleşme bilgilerimi nereden öğrenebilirim? Turkcell sözleşmesi ne zaman biter? siz de bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız, bu yazımızda yanıtlara yer verdik. Turkcell sözleşmesi kaç günde biter? işte cevabı…

Turkcell Sözleşmesi Kaç Günde Biter? Ne Zaman Biter?

Yeni bir hat satın alırken ya da hatta bağlı cihaz sahibi olurken, diğer operatörler gibi Turkcell tarafından da kullanıcılarla sözleşme yapılır. Yapılan sözleşmede operatörlerin sorumluluklarının bildirilmesinin yanında Turkcell kullanıcısının da taahhütleri yani vermesi gereken sözler belirtilmektedir. En çok karşımıza çıkan taahhütlerden biri de bir hizmeti belli bir süreliğine kullanmak üzerinedir. En yaygın süre taahhütleri 6 ay yahut 1 yıldır. Unutmamanız gereken bir diğer nokta ise, sözleşme koşullarının tamamının eğer siz aboneliğinizi bu süre zarfında sürdürmeyi taahhüt ederseniz gerçekleşeceğidir.

Turkcell Sözleşmesi Kaç Günde Biter?

Peki Turkcell sözleşmesi ne zaman biter? Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yani BTK yönetim kurulu başkanı tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcılar özellikle smart phone, tablet ya da bilgisayar satışı ile desteklenmiş sözleşme taahhütleri ile ilgileniyor ve buna bağlı olarak bahsi geçen sözleşmelerin yapılma oranı her geçen gün artıyor.

Turkcell de diğer operatörler gibi, olabildiğince sözleşmede belirttiği yükümlülüklerine bağlı kalmaya çalışıyor, bunun yanında karşılıklı hizmet-alışverişinin sağlanabilmesi için aboneden de sözleşmede verdiği taahhütlerin (sözlerin) arkasında durması bekleniyor. Gerek yeni bir hat için, gerekse cihaz destekli operatör kullanımı için Turkcell hizmetlerinden yararlanmaya başladığınızda, sözleşmenizde geçen taahhütlere bağlı kalmaz iseniz, buna bağlı olarak sözleşmeye uyulmaması takdirinde satıcının hakkı olan ceza ve uygulamalar yürürlüğe geçecektir.

Bir önceki yazımız olan Güneş Yanığı Kaç Günde Geçer? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here