Tüy Dökücü Krem Etkisi Kaç Gün Sürer?

Vücuttaki istenmeyen tüyler birçok kişiyi önemli ölçüde rahatsız ediyor. Özellikle yaz ayları yaklaştığında deniz ve havuz gibi etkinlikleri yerine getirmek isteyen kişiler istenmeyen tüylerden kurtulmak için birtakım yöntemler deniyor. Bu yöntemlerin başında tüy dökücü kremler geliyor. İstenmeyen tüylerin üzerine sürüldüğünde kısa bir süre sonra tüyleri dökerek canlı ciltlerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Birçok kişi ilk kez kullanacağı tüy dökücü kremler konusunda bir takım merak ettikleri konular hakkında araştırma yapıyor. Bu merak edilen konuların başında tüy dökücü kremlerin etkisinin ne kadar sürdüğü konusu geliyor. Tüy dökücü kremler kalitesine göre etki süresi değişen kremlerdir.

Tüy dökücü kremlerin uzun süreli sonuç vermesi için kremin kıl köklerine oldukça fazla hitap etmesi gerekiyor. Aynı zamanda kıl köklerinde bulunan hücreleri dizginlemesi gerekiyor. Kaliteli bir tüy dökücü ile yeni tüyler 1 ay içerisinde yeniden çıkmaya başlıyor.

Kısacası kaliteli tüy dökücüler istenmeyen tüyler konusunda kişilerin bir ay rahat olmasını sağlıyor. Ancak tüy dökücü kremler ne kadar etkili olursa olsun tüylerin uzama süreleri kişilerin metabolizma özelliklerine göre de değişiklik gösteriyor. Normal şartlar altında tüy dökücü kremlerin bir aylık süre kadar kişileri istenmeyen tüylerden kurtardığı biliniyor.

Tüy Dökücü Kremler Ne Kadar Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Tüy dökücü kremlerin tüylerin sert ya da yumuşak olmalarına göre kullanım sıklığı değişiyor. Tüylerin ince olması durumunda bir kez tüy dökücü krem kullanmak istenmeyen tüylerin yok olması için yeterli olabiliyor. Ancak sert tüylere sahip kişiler için bu kremlerin art arda iki ya da üç gün üst üste kullanılması gerekebiliyor.

Tüy Dökücü Kremler Tüyleri Nasıl Döküyor?

Tüy dökücü kremlerin en büyük özelliği tüylerin köklerinin zayıflamasını sağlayan madde içermesidir. Bu maddenin insan sağlığına olumsuz bir etkisi söz konusu değildir. Özellikle doğal ürünler ile üretilen tüy dökücü kremler tüylerin sağlıklı bir şekilde dökülmelerini sağlıyor.

Tüy dökücü kremler tüylerin yoğun oldukları alanlara sürüldüğünde bir süre beklenerek kremin tüy köklerine nüfus etmesi bekleniyor. Bu bekleme esnasında tüy kökleri ile tüyler arasında ayrışma meydana gelerek su ile temizlendiğinde tüylerin döküldüğü gözlemlenecektir. Tüy dökücü kremler ile ilgili bilinen yanlış bir düşünce de tüy dökücü kremlerin tüyleri döktüğü ancak tüylerin daha da güçlenerek çıkmalarına neden olduğu düşüncesidir.

Tüy dökücü kremlerin içerisinde cildi koruyan ancak tüylerin beslenmesini ve dolayısı ile büyümelerini engelleyen mineraller bulunuyor. Bu nedenle dökülen tüylerin tüy dökücü kremler sayesinde daha da güçlenerek çıkması gibi durum söz konusu değildir.

Tüy Dökücü Kremler Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüy dökücü kremler kullanırken belli hususlara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu hususların başında herhangi bir açık yara ya da alerji gibi durumların olduğu yerlere sürülmemesidir. Çünkü tüy dökücü kremin içeriğindeki madde açık yara ya da alerjiye bağlı sulu yaralarda ağrı ve sızı oluşturabileceği gibi enfeksiyon oluşumlarına da neden olabiliyor.

Tüy dökücü kremlerin daha etkili sonuçlar vermesi için kuru ciltlere sürülmesi ve kullanmadan önce sürülecek olan bölgenin ıslatılmaması gerekiyor. Çünkü su ile temas edilerek kullanıldığında su kremin etkisini azaltıcı etkiye sahip olduğundan verimli sonuçlar alınamayacaktır.

Tüy dökücü kremlerin çocuklardan uzak tutulması gerekiyor. Aynı zamanda dikkat edilecek bir diğer önemli husus da bu kremlerin tüy dökme amacından başka cilt kremi şeklinde kullanılmamasıdır. Bu kremler her ne kadar doğal mineraller ile üretilmiş olsa da ihtiyaç duyulmadığında kullanılmamalıdır. Bazı ciltlerin hassas özelliklerinden dolayı kızarıklık ve alerji durumu söz konusu olabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı