2020 Üç Aylar Ne Zaman Başlıyor?

2020 Üç Aylara Kaç Gün Kaldı?

Geri sayım üç ayların başlangıcını, Recep ayının 1.gününü yani 25 Şubat 2020 Salı gününü göstermektedir.

2020 Üç aylar ne zaman başlıyor? 25 Şubat Salı günü yani Recep ayının 1.günü üç aylar başlıyor.

 

Üç aylar fazileti bol aylardır. Bu aylar:

  1. Recep ayı
  2. Şaban ayı
  3. Ramazan ayıdır.

Üç aylar fazileti bol aylar olduğundan dolayı bu aylarda ibadetlerimizi arttırırız. Özellikle ramazan ayında günahların affedildiğini cennetin kapılarının açıldığını biliyoruz. Ramazan ayının bu denli önemli olması Kuran’ı Kerim’den doğmuştur. Ramazan bayramı ibadetin ve namazın bol olduğu aylardan birisidir. Özellikle oruç ibadeti ile sevabımıza sevap ekleriz. Teravih namazı ile ibadetlerimize ibadet eklemiş oluruz.

Üç Aylar Ne Zaman Başlıyor?

Ayrıca üç aylar kandil zenginliği ile de bilinir. Bir sene 5 adet kandil ya da gece bulunurken bunların dört tanesi üç ayların içinde bulunur. Bu da üç ayların faziletini görmenin bir başka yoludur. Üç aylarda bulunan kandil ve geceler aşağıda sıralanmıştır:

Kandiller

  1. Regaip Kandili: Recep ayının ilk perşembesini cumaya bağlayan gecedir. Dua kapısının açık olduğuna inanılan kandillerden bir tanesidir. Bu günlerde ibadetlerimizi arttırırız.
  2. Miraç Kandili: Hz. Muhammed’in (sav) Allah katına yükseldiği mükemmel gündür. Hicri takvime göre Recep ayının 27.gecesine denk gelmektedir.
  3. Berat Kandili: Berat gecesi Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan gecedir. Günahların Allah tarafından affedilmesi açısından değerli bir kandildir.
  4. Kadir Gecesi:Kuran’ı Kerim bu gecede indirilmeye başlanmıştır. Kadir gecesi ramazan ayının 26. gününün 27.gününe bağlayan gecesidir.

Yukarıda görüldüğü gibi üç aylar bereketi sevabı boldur. Bu ayda günahlarımızın af olunduğu, temize çıkma fırsatımızın olduğu günler mevcuttur. Üç aylarda ibadetlerimizi arttırırız. Tüm müslüman kardeşlerimize, birbirimize bu özel günlerde dua etmeyi esirgemeyelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı