Uluslararası Öğretmenler Günü

Uluslararası Öğretmenler Günü Ne Zaman?

Dünya Öğretmenler Günü Ne Zaman? Uluslararası Öğretmenler Günü dünyada birçok ülke de aynı günde kutlanan gündür. Dünya öğretmenler günü; UNESCO’nun tavsiyesiyle 5 Ekim tarihi belirlenmiştir. Dünyanın birçok ülkesinde bu tarih baz alınmıştır. Ülkemizde ise Öğretmenler Günü 24 Kasım’da kutlanmaktadır.

Öğretmenler toplumun aynası aynı zamanda geleceğidir. Öğretmenlerin yetiştirdiği toplumlar geleceğin ışıklarıdır. Tabi kide böyle özel günlerde öğretmenleri gururlandırıp, onlara verdiğimiz değeri göstermemiz gerekir. Öğretmenler ne olursa olsun öğrencilerin bir adım ileri gitmesi için çabalamaktadır.

Birçok öğretmen köylerde, birçok hizmetin ulaşmadığı noktalarda görevlerini hakkıyla yerine getirmektedir. Küçük bir köydeki öğretmen sabah soba yakarak, sınıfı temizleyerek okulda ki eğitim öğretime başlayabilir. Birçok kişi tarafından öğretmenlik mesleği rahat bir meslek olarak bilinse de öğretmenlik yükü büyük bir meslektir. Öğrencilerinin geleceğini sırtında bir yük olarak taşıyan öğretmenler her adımlarında öğrencileri için bir gelecek planlarlar.Uluslararası Öğretmenler Günü

Her sene haberlerde yılın öğretmenini görürüz. Yılın öğretmenleri genellikle yeni adımlara yeni projelere adım atan öğretmenlerdir.

Uluslararası Öğretmenler Günü Ne Zaman Kutlanır?

Dünyanın birçok ülkesinde uluslararası öğretmenler günü 5 Ekim tarihinde kutlanmaktadır. Ülkemizde 24 Kasım tarihinde öğretmenler günü kutlanır.

Öğretmenler Gününde Yapılabilecekler ?

Öğretmenler günü, öğretmenlerimize onları ne kadar sevdiğimizi gösterebilmemiz için bir fırsattır. Kimi zaman öğrenciler öğretmenlerine hediye almak istese de, önemli olan öğretmenlere hediye vermek değil, öğretmenlerimizin bizler için ne kadar değerli olduklarını onlara gösterebilmektir. Bu nedenle çoğu zaman maddi karşılığı olan hediyeler yerine öğretmenlerimizin elini öpmek veya kendi el yazımız ile onları ne kadar sevdiğimizi anlatan bir mektup yazmak bile çok daha anlamlı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı