Uluslararası Öğretmenler Günü

Uluslararası Öğretmenler Günü Ne Zaman?

Uluslararası Öğretmenler Günü dünyada birçok ülke de aynı günde kutlanan gündür. UNESCO’nun tavsiyesiyle 5 Ekim tarihi belirlenmiştir. Dünyanın birçok ülkesinde bu tarih baz alınmıştır. Ülkemizde Öğretmenler Günü 24 Kasım’da kutlanmaktadır.

Öğretmenler toplumun aynası aynı zamanda geleceğidir. Öğretmenlerin yetiştirdiği toplumlar geleceğin ışıklarıdır. Tabi kide böyle özel günlerde öğretmenleri gururlandırıp, onlara verdiğimiz değeri göstermemiz gerekir. Öğretmenler ne olursa olsun öğrencilerin bir adım ileri gitmesi için çabalamaktadır.

Birçok öğretmen köylerde, birçok hizmetin ulaşmadığı noktalarda görevlerini hakkıyla yerine getirmektedir. Küçük bir köydeki öğretmen sabah soba yakarak, sınıfı temizleyerek okulda ki eğitim öğretime başlayabilir. Birçok kişi tarafından öğretmenlik mesleği rahat bir meslek olarak bilinse de öğretmenlik yükü büyük bir meslektir. Öğrencilerinin geleceğini sırtında bir yük olarak taşıyan öğretmenler her adımlarında öğrencileri için bir gelecek planlarlar.Uluslararası Öğretmenler Günü

Her sene haberlerde yılın öğretmenini görürüz. Yılın öğretmenleri genellikle yeni adımlara yeni projelere adım atan öğretmenlerdir.

Uluslararası Öğretmenler Günü Ne Zaman Kutlanır?

Dünyanın birçok ülkesinde uluslararası öğretmenler günü 5 Ekim tarihinde kutlanmaktadır. Ülkemizde 24 Kasım tarihinde öğretmenler günü kutlanır.

Bir önceki yazımız olan Dünya Turizm Günü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 5,00. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
BİR YORUM YAZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.