Umre Kaç Gün?

Umre kaç gün sürüyor sorusu en çok sorulan sorular arasındadır.Umre ibadeti, Mekke’de ikamet eden bir kişi için en fazla 4 saat süren bir ibadettir. Ancak Türkiye’den umre ibadetini yapmak için Mekke şehrine giden Müslümanlar için bu süre belirlenen çeşitli opsiyonlara sahiptir. Umre kaç gün? sorusunun cevabı da bu opsiyonlara göre kesin olarak belirlenebilir. Mekke’ye umre ibadeti için düzenlenen seyahatlar, seyahat edilecek tur firmasına veya diyanet aracılığıyla düzenlenen turlara göre 7 gün, 10 gün, 15 gün, 20 gün olarak değişmektedir.

Umre Kaç Gün

En önemli ibadetlerden biri olan umre herkes tarafından yapılıyor. Bu nedenle umre ziyareti kaç gün sürdüğü merak ediliyor. Eğer hacca gidemiyorum diyor iseniz en az 11 günlük umre ziyareti yapabilirsiniz. Umre kaç gün olur diye merakınızın cevabı 11 en kısa ve en uzun ise 24 gün sürmektedir. Yapılacak umre ziyareti hangi tur ile yapıldığına göre değişir.

Diyanet Umre Fiyatları

Diyanet umre fiyatlarını her yıl düzenli olarak güncellemekte ve umre ziyareti yapacak olanlar için olanak sağlamaktadır. Eğer umre ziyareti yapacak iseniz en ucuz umre fiyatları araştırmanızı öneririm. Oldukça önemli olan bu görevi yapıp kalan artı para ile yakınlarınıza o kutsal mekanlardan güzel hediyeler getirerek mutlu edebilirsiniz. 2 kişilik ve 3 kişilik odalara göre, yürümeli mesafeli veya servisli olmasına göre ve konaklanacak gün sayısına göre farklılık göstermektedir. Bu parametrelere göre Umre fiyatları, en düşük 6.185 TL civarında ve en yüksek 7.120 TL civarında değişiklik göstermektedir.

Hac ile Umre Farklı nedir?

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı