Umre Kaç Gün?

Umre Kaç Gün?

Umre ibadeti,  Mekke’de ikamet eden bir kişi için en faUmre Kaç Gün?zla 4 saat süren bir ibadettir. Ancak Türkiye’den umre ibadetini yapmak için Mekke şehrine giden Müslümanlar için bu süre belirlenen çeşitli opsiyonlara sahiptir. Umre kaç gün ? sorusunun cevabı da bu opsiyonlara göre kesin olarak belirlenebilir. Mekke’ye umre ibadeti için düzenlenen seyahatlar, seyahat edilecek tur firmasına veya diyanet aracılığıyla düzenlenen turlara göre 7 gün, 10 gün, 15 gün, 20 gün olarak değişmektedir.

Umre kaç gün ?sorusuna da verilecek cevap umre ibadetini yerine getirmek isteyen kişinin isteğine bağlıdır. Bu kişinin bu dört çeşit süreden bir tanesini seçmesi ve ona göre umre ibadetini yerine getirmesi gerekir. Belirtilen sürelerin dışında Umre kaç gün ? Sorusuna ekonomik paketler kapsamında da cevaplar verilebilir. Bu paketler doğrultusunda umre ibadetini yerine getirmek isteyen kişi, 11 günlük ve 24 günlük olan ekonomik paket seçenekleriyle de ibadetini yerine getirebilmektedir.

Umre Nedir?

Umre Nedir? sorusuna cevap vermek gerekirse umre ibadeti, bir nevi küçük hacdır. Kelime manası ise ziyaret etmek anlamına gelmektedir. Müslümanların Kabe’yi ziyaret etmesi anlamına gelen umre ibadeti, bir çeşit sünnettir. Umre nedir ? sorusuna dini terminoloji de cevap vermek gerekirse de bu cevap şu şekilde olacaktır: “Belirli bir zamana bağlı olmaksızın ihrama girerek Kabe’yi tavaf etmek , Safa ile Merve arasında sa’y yapmak ve tıraş olup ihramdan çıkmaktan ibarettir.” Umrenin iki farzı vardır, bunlar: İhram ve tavaftır. Umrenin vacipleri ise: sa’y ile tıraş olup ihramdan çıkmaktır. Ömür boyunca bir defa umre yapmak ise sünnettir. Yani Umre nedir ? sorusuna kısa ve genel bir cevap olarak, umre ibadeti, farz ve vacipleri içinde barındıran bir sünnettir, diyebiliriz.

Umre Fiyatları

2018 Diyanet İşleri Başkanlığı Umre Fiyatları, 2 kişilik ve 3 kişilik odalara göre, yürümeli mesafeli veya servisli olmasına göre ve konaklanacak gün sayısına göre farklılık göstermektedir. Bu parametrelere göre Umre fiyatları, en düşük 6.185 TL civarında ve en yüksek 7.120 TL civarında değişiklik göstermektedir. Umre ibadetini yerine getirmek isteyen kişilerin tutacağı oda ve konfor düzeyine göre umre fiyatları da değişmektedir.


One Reply to “Umre Kaç Gün?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir