Uzmanlardan Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Uzmanlardan Bitkisel Zayıflama Yöntemleri, zayıflamaya karar verdiğinizde en büyük destek yüzyıllardan beri değişmeyen bitkisel destektir. Uzmanlar bu konuda da bizlere Kilo Vermeye Yardımcı Bitkiler Nelerdir Bunları Söylüyor.

Öncelikle 7 Adımda %100 Etkili Zayıflama Yöntemleri Konumuzu Da okumanızı tavsiye ederim .

Bitkilerden, zayıflamaya karar verdikten sonra beklenen şey metabolizma hızlandırma için katkı sağlaması kandaki glikoz seviyesini ayarlaması ve sindirim için bağırsak faaliyetlerimizde belirgin fayda sağlaması şeklindedir. Tek başına bitkisel yöntemle zayıflama söz konusu olamaz. Bitkiler sadece zayıflarken size katkı sağlayacaktır. Tek başına diyet yapmadan zayıflama gibi bir durum söz konusu değildir. Aynı durum zayıflama çayları için de geçerlidir. Sadece Bitkisel zayıflama çayları ile kilo vermeyi ummak söz konusu dahi olamaz. Sizler için uzmanlar tarafından zayıflamanıza yardımcı olarak bitkisel karışım ve çayları listeledik.

Uzmanlardan Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

1 Tarçın

Uzmanlardan Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Tarçın kan şekerini düzenler, insülin hormonu kandaki glikoz seviyesini kontrol ederek hücrelerin kandaki glikozu işlemesini sağlar. Hücreler kandaki bu glikozu işleyerek enerjiye çevirir. bir gıda tükettiğimizde söz konusu gıda midede hazmedilerek hemen kana karışır, kandaki glükoz seviyesi arttıkça vücud insülin salgılar. Yani kan da yeteri kadar enerji olduğu depolardaki stok glikozun tüketilmemesi anlamına gelir. Tarçın kan şekerini kjontrol altına alarak ani değişimleri ortadan kaldırır. Bu da yağ yakımını hızlandırır. Ama tek başına tarçın ile zayıflamak mümkün değildir. Tarçın

1-A Tarçını Nasıl Kullanabilirsiniz.

Tarçını diyette su ile tüketebilir hem de diyette bolca su içmiş olabilirsiniz. Bir şişe su içerisine bir adet çubuk tarçın atarak bir süre bekletip içebilirsiniz. Tarçının sade olarak tadını beğenmiyor iseniz Tarçını süt ile karıştırarak içebilirsiniz. Tarçınlı Süt kilo vermenizde Yardımcı Olabilir. 1 Bardak Tarçınlı Sütün Kalorisi sütün kalorisine ek olarak sadece 13 kaloridir. Bu da verdiği etkinin yanında hiçbir şey sayılabilecek bir miktardır. Zayıflamak İstiyorum Diyorsanız mutlaka denemeniz gereken yöntemlerin başında tarçınlı yöntemler geliyor diyebiliriz.

1-B Tarçını Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir.

Tarçını diyette kullanırken bilmeniz gereken bazı durumlarda vardır. Tarçın uzun süreli kullanımlarda kabızlık problemine yol açabilir. Ayrıca kan şekerini düşürücü etki yaptığı için çok fazla kullanılması da önerilmez. Zayıflarken takviye olarak kullanılabilir fakat aşırıya kaçılması değişik sağlık sorunlarına yol açabilir. Özellikle piyasada çin tarçını olarak bilinen tarçının özellikle karaciğeri zorladığı bilinmektedir. Gebelik ve ameliyat öncesi durumlarda fazla kullanılmaması önerilir.

2 Yeşil Çay

Yeşil çay metabolizmayı hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. Ayrıca kanser başta olmak üzere birçok rahatsızlığa iyi geldiği bilinir. Diyet yaparken bitkisel takviye için günde en az 2 fincan yeşil çay içmeniz önerilir. Diyet yaparken vücut gereksinimi olan kaloriyi alamadığında otomatik olarak ekonomi moduna geçer ve harcadığı enerjiyi minimum’a indirmeye başlar. Bu çok doğal bir hayatta kalma refleksidir. Bu sebepten diyet yaparken metabolizma hızımızın normal günlerde olduğu hızda olması daha hızlı zayıflamamıza yardımcı olacaktır. Bu sebepten zayıflamak isteyenlerin günde 2 fincan yeşil çay tüketmeleri daha hızlı ve daha sağlıklı kilo vermelerine yardımcı olacaktır. Ayrıca yeşil çay bir antitoksidandır.

3 Mate Çayı

Mate, Onlarca faydası olan bir bitki Çeşididir. Ancak bizi ilgilendiren faydalarından bir kaçı yeşil çayda olduğu gibi metabolizmayı hızlandırması ve zayıflamanıza yardımcı olmasıdır. Mate çayının farklı bir etkisi de vardır. Dinginlik ve huzur verici bir özelliği de vardır. Depresyon hastaları için de önerilir. Kaygıyı ve huzursuzluğu da azaltıcı bir etkisi vardır. Diyet yaparken hem metabolizmanızı hızlandırıp hem de rahatlamanıza yardımcı olacak bir bitkisel çay çeşididir. Mate çayı ile zayıflamayı hedefleyenlere birkaç uyarımız da olacak. Mate çayının çok fazla tüketimi de önerilmez. Günde 2 fincandan fazla tüketilmesinin küçük de olsa birkaç etkisi mevcut. Fazla mate çayı içmek uykusuzluğa neden olabilir. Enerji verici bir bitki çayı olan mate diğer amfetamin maddeler ile birlikte alındığında kalp ritmi bozukluğu çarpıntı gibi bazı yan etkiler gösterebilir. Günlük miktarınızdan fazla içmemeniz önerilir.

4 Rezene Çayı

Rezene çayının diyette kullanılmasının sebebi diğer 2 çay çeşidinden biraz daha farklıdır. Rezene çayının iştah bastırıcı bir özelliği vardır. Ayrıca rezene çayı mideye iyi geldiği bilinmektedir. diyet yaparken bol su içilmesi önerilir. Rezene çayı da vücuttan fazla suyun atılmasına yardımcı olur. Ödem atıcı özelliği de bulunmaktadır. Rezene çayı ile alakalı olarak uyarılarımız da ise safra kesesi böbrek ve karaciğer rahatsızlığı bulunanlar için rezene çayı önerilmez. Ayrıca normal miktarlarda alınan rezenenin vücuda herhangi bir etkisi yoktur fakat fazla miktarlarda rezene çayı içmek mide bulantısı kusma midede ağrı gibi şikayetlerin oluşmasına sebep olabilir. Ayrıca bu çayların karıştırılarak hepsinden içilmesine bağlı olarak ishal gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Bu Makaleyi Okuyanlar Bunu Da Okudu:

7 Adımda %100 Etkili Zayıflama Yöntemleri

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı