Vakumlu Soğuk Lipoliz İle Zayıflama

Artık teknoloji çok ilerlemiş durumdadır. Bu yüzden de vakumlu ve vakumsuz soğuk lipoliz ile zayıflama çok iyi bir yöntemdir. Kesinlikle cerrahi gerektiren bir durum değildir. Hiç bir şekilde vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulacaksınız.

Vücudunuzda çok yağlı olan bölgelerin erimesine yardımcı olmaktadır. Yani vücudunda fazla yağ olan bölgelere soğuk lipoliz uygulanmaktadır. Bu uygulamayı yapabilmek için hiç bir yaş sınırlaması yoktur. Bu yüzden de vücudunuzda bulunan fazla yağlardan rahatsız olan kişiler soğuk lipoliz yöntemini rahatlıkla uygulayabilirler.

Vakumlu Soğuk Lipoliz İle Zayıflama

Soğuk Lipozun Yan Etkileri Var mıdır

Soğuk lipolizin yan etkisi ve zararı bulunmamaktadır. Soğuk lipoliz uygulamasında yapılacak olan bölgeye ped yapıştırılmaktadır. Sonrasında ise soğuk lipoliz olan cihazı alıp uygulanacak bölge ısınmaya başlanmaktadır. On dakika boyunca yağ bulunan bölgeler ısıtılmaktadır. Isıtma işlemi bittikten sonra da yirmi dakika da soğutma işlemi uygulanmaya başlanmaktadır. Bu bir sıcak bir de soğuk uygulama sayesinde hücreler ölmektedir. Ama hem sıcak hem de soğuk uygulayarak asla dokunuza zarar gelmeyecektir. Vakumlu olan soğuk lipoliz ise daha çok soğuk etki yaratmaktadır.

Soğuk lipoliz uygulaması bel, basen, karın ve bacak bölgesine yapılmaktadır. Bu uygulamayı yaptıktan son beş gün sonra kesinlikle etkisini fark edeceksiniz. Fakat soğuk lipoliz dört ay boyunca uygulamanız gerekmektedir. Soğuk lipolizden sonra sadece yan etki olarak kızarıklık olabilir. Dokunuzda oluşan kızarıklık ise bir kaç gün içinde kendiliğinden geçmektedir. İster vakumlu ister vakumsuz lipoliz soğutmanın zayıflamada çok etkilidir.

Vakumlu Soğuk Lipoliz İle Zayıflama

Soğuk Lipoz

 • Soğuk lipoz sonrası kişi tekrar eski yaşantısına geri dönebilir
 • Cilt yapısında hafif kızarıklık mevcuttur
 • Cilt kızarıklığının dışında herhangi bir etkisi yoktur
 • Her ilaç ve uygulama işleminde olduğu üzere hamile, yaşlı ve çocukalrda lipoz uygulanması ön görülmemektedir
 • Soğuğa karşı hassasiyeti olanlar lipoz uygulamasına girmemeli
 • Birden fazla bölgeye soğuk lipoz uygulaması yapılabilir
 • Uygulama esnasında ağrı veya acı gibi hiçbir durum hissetmezsiniz

Vakumlu Soğuk Lipoz

 • Vakumla yapıldığından dolayı ciltte mekanik bir etki oluşturmaktadır
 • Karın, Basen, sırt, bacak, kol ve göğüs altı kısımlarda uygulanır
 • Ortalama 15 gün içinde fark edilebilir bir sonuç elde edersiniz
 • Vücudunuzdan yağ dokusunun %25′ i gitmektedir
 • Lipoz uygulamasından tam not almak adına işlem 4 ay kadar uygulanması gerekir
 • 4 aylık süreç sonrasında vücuttan %45 oranında yağ atıldığı gözlemlenir

Vakumlu olarak uygulanan lipoz uygulaması daha alternatif bir seçimdir. Çünkü vakumsuz lipoz normal soğuk lipoz uygulamasını kapsarken vakumlu lipoz da cilde daha fazla temas edilir ve makine ile cilt arasında bir etki yaratılmaktadır. Yapılan uygulama süreci yağ tabakasına göre 20 dakika ile 60 dakika arası sürmektedir.

İşlem esnasında vücudunuzun hiçbir bölgesi zarar görmez. Bunun sebebi ise cilt yapınızın soğuğa dayanıklı olmasından kaynaklanmaktadır. Bunun yanı sıra cilt altında bulunan sinir, kemikler ve damarlar soğuktan etkilenmezler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı