Votka Kaç Kaloridir Votkanın Kalorisi Ne Kadar

Votka Kaç Kaloridir Votkanın Kalorisi Ne Kadar, votka içebilecek düzeye gelene kadar sulandırılan saf alkoldür. Bu yüzden tadı,  kokusu ve rengi yoktur. Adını Slavca da su anlamına gelen вода’dan aldığı  söylenmektedir.

Yapımında %40 alkolün yanı sıra yapımında çavdar buğday gibi tahılların yanı sıra patates de kullanılır.Türkiye’de sıkça tüketilen bu alkol çeşidini en çok tüketilen ilk 3 alkol çeşidi arasında gösterebiliriz. Diyet yapanlar ve kilo takibine dikkat edenler için votkanın kalori değeri tablosu aşağıda verilmiştir.

Votka Kaç Kaloridir Votkanın Kalorisi Ne Kadar

1 (Bardak) Kadeh Votka Kaç Kaloridir : 110 Kalori 

35 Lik (cl) Votka Kaç Kaloridir : 812 Kalori

50 Lik (cl) Votka’nın kalorisi Ne Kadar : 1160 Kalori

70 Lik Votkanın Kalori Değeri  : 1624 Kalori

<= 1 Şişe Binboğa Meyveli Kaç Kalori : 1711 Kalori

1 Şişe Absolut Votka Kaç Kalori : 1622 Kalori

1 Şişe Smirnoff Votka Kaç Kalori : 1770 Kalori

1 Küçük İstanblue Votka Kaç Kalori : 855 Kalori

1 Bardak/Kadeh Votka Redbull Kaç Kalori : 155 Kalori

Votka İçmek Kilo Yaparmı / Votka Kilo Aldırırmı

Votkanın 1 kadehi neredeyse 2 çay kaşıgı yağ ile aynı kalori miktarına sahiptir. Diyet yaparken votka içmek önerilmez fakat içerseniz de yukarıdaki kalori tablosunu göz önüne alarak fazladan aldığınız kalorileri telafi etmek adına ertesi gün votkanın kalorisi kadar az yiyecek tüketmeniz gereklidir. Bu da diyet yaparken zaten zorlanana iradenizi tamamen parçalayabilir. Tavsiyemiz hiç tüketilmemesi fakat tüketilecek ise bile birkaç shot kadehinden fazla tüketilmemesini öneririz. Ayrıca tüketilirken yanında içtiğiniz enerji içeceği vişne suyu coca kola gibi içecekler ile cips fıstık patlamış mısır gibi fast food yiyeceklerden de tüketmemelisiniz.

Ayrıca Hızlı sonuç almanızı sağlayacak %100 etkili diyet listelerimizi kontrol etmenizi öneririz. hiçbir yerde duymadığınız tüyolar ile daha sağlıklı zayıflamanın inceliklerini öğrenin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı