Yağ Yakan Düşük Kalorili Besinler

Yağ Yakan Düşük Kalorili Besinler, kilo verme işleminde sekteye düşeceğimiz şu süreçte daha formda ve daha sağlıklı bir yol izlemek adına besin maddelerini tercih ederken özellikle yağ yakıcı nitelikte olan besin maddelerini tercih etmeliyiz.

Ramazan döneminde bilinçli bir şekilde beslenme söz konusu olmadığında kişi gerek açlığın giderilmesi sonrası tükettiği besinler ile gerekse uzun süreli hiç bir şey yememesi ardından atıştırmalıklara yönelmesi ile kilo alımına doğru ilerleme kaydetmekte. Bunun için her zaman düşük kalorili besinler tüketmeye özen göstermeliyiz. Negatif kalori içeren besinler kalori yakmanıza yardımcı olan besinlerdir.

Düşük kalorili besinler sağlıklı beslenmemize katkı sağlarken aynı zamanda son derece verimli bir sonuca ulaşmanıza da katkı sağlamaktadır. Düşük kalorili besinler tüketirken bir diğer dikkat etmeniz gereken ayrıntı da nasıl pişirdiğinizdir. Bunun için her zaman pişirme tekniklerini de göz önünde bulundurarak yemeklerinizi sağlıklı bir şekilde hazırlamalısınız.

Yağ Yakan Düşük Kalorili Besinler

Yağ Yakan Düşük Kalorili Besinler

Yağsız Beyaz Et

Her ne kadar kalori oranı bakımından 0 kalorili besinler olmasalar da uzun süre tokluk sağlayan ve vücudumuzu zinde tutan besin maddelerinden bir tanesi de tavuk göğsü, hindi eti gibi yüksek oranda protein içeren et grubudur. Beyaz et grubu bizlere sindirim sisteminin iyi bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. İçeriğinde bulunan kalori oranından ziyade beyaz et tüketimi ile daha fazla kalori yakımını sağlamaktasınız. Metabolizmamızı hızlandıran bu besin maddesini pişirirken yağsız ızgarada veyahut haşlama olarak pişirmeyi tercih ediniz. Son olarak da yağ içeren soslardan uzak durmanız tavsiye ederiz.

Yarım Yağlı Yoğurt

Bir nevi kalsiyum kaynağı olan maddelerden bir tanesi de yoğurttur. Market alışverişi yaparken her zaman için yoğurt ve süt gibi seçimlerinizde tercihinizi yarım yağlılardan yapmanızı öneririz. Bunun yanı sıra tercihinizi meyveli yoğurtlardan yana yapacaksanız o vakit de yine aynı şekilde şeker oranı düşük yoğurtları tercih etmeye özen gösteriniz.

Yağ Yakan Düşük Kalorili Besinler

Acı Kırmızı Biber

İçeriğinde bulunan kapsaisin adındaki madde sayesinde metabolizma yapısının hızlanmasını sağlamaktadır. Acı biber tüketimini mümkün olduğunca sos olarak tüketmenizi öneririz. Acı kırmızı biber acıkmayı önleyici özelliğe sahip olup diyet yapanlar için kalori yakıcı etkiye sahiptir.

Roka

Hızlı bir şekilde yağ yakımına etki etmek istiyorsanız o vakit yapmanız gerekenler çok basit. Roka tüketimi. Oldukça düşük kalorili olan rokanın bir porsiyonu sadece 4 kalori etmekte. Lif deposu niteliğinde olan bu besin maddesi sindirim sisteminin çalışmasına da etki etmektedir.

Kahve Tüketimi

Her ne kadar kafein bakımından önerilmemekte olan bir içecek olsa da sade olarak tüketeceğiniz bir fincan kahve kalori oranı bakımından 0´dır. İçerisine şeker veya krema gibi maddeler eklemediğiniz sürece sade olarak kahve tüketiminde bulunabilirsiniz.  Acıkma krizine karşı önleyici formda olan kahve sayesinde metabolizma hızı artmakta. Parkinson hastalığı ve diyabetik hastalıklarda önlenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı