Yağ Yakıcı Mucizevi 5 Besin

Bu yazımda sizlerin de oldukça muzdarip olduğunuz bir konu olan kilo verme sıkıntısına büyük yardımcı olabilecek mucizevi  yağ yakıcı 5 besinden bahsedeceğiz. Özellikle kilo verme olayı metabolizmanın çalışma durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Metabolizması hızlı olan kişiler oldukça iyi kilo vermektedirler. Metabolizma hızı kilo verme ile doğru orantılıdır. Kilo verme olayı metabolizma sonucu yağların enerji olarak kullanılması olarak da tanımlanabilir. Şimdi gelin hep birlikte metabolizmamızı ateşleyen 5 mucizevi besinimizi inceleyelim.

Yağ Yakıcı Besinler

Yeşil Çay: İlk besinimiz diyetisyenlerin ve danışanlarının ara öğünlerde içmeyi tercih ettikleri yeşil çaydır. Yeşil çay içerisinde bulunan kateşin adlı madde sayesinde metabolizma üzerine olumlu etkileri bulunmaktadır. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını arttırmaktadır. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırma etkisinin yanında iyi bir antioksidanttır. Özellikle kilo verme sürecinde vücut direncinin korunmasına büyük ölçüde yardımcı olabilmektedir. Bu yüzden yeşil çay özellikle ara öğünlerde limon ilaveli olarak şekersiz bir şekilde tüketilebilir. Tüketilirken dikkat edilmesi gereken konulardan birisi miktardır. Günlük çay ve kahve tüketimi toplamda 5 fincanı geçmemelidir.

 

Su: Yağ yakıcı mucizevi 5 besinimizin ikincisi su. Ne su mu? Sorularınızı duyar gibiyim. Evet su. Bakıldığında sadece susandığı zaman içilen basit bir içecek gibi görünen su metabolizmanın olmazsa olmazlarından. Metabolik faaliyetlerin gerçekleşmesi için su şarttır. Vücuda az miktarda alınan su metabolik faaliyetlerin azalmasına sebep olur. Bu durumda kilo verme durumumuzu oldukça zorlaştırmaktadır. Bu yüzden günlük kg başına 0,30 ml su tüketmek gerekmektedir. Bunuda basit bir hesap ile anlatacak olursak 60 kg’lık bir kişi günlük ortalama olarak 1.8 L su tüketmelidir. Bu miktar minimum tüketmemiz gereken miktardır. Bu miktarı özellikle yaz aylarında olmak kaydıyla arttırabiliriz.

Su

Tarçın: Diğer bir besinimiz tarçındır. Tarçın vücudumuzda kan şekeri mekanizmasını etkileyerek kan şekeri regülasyonunu sağlamaktadır. Peki, kan şekeri regülasyonunun kilo verme üzerine nasıl bir etkisi vardır? Kan şekeri regülasyonunun sağlanması ani şeker düşmelerine engel olmaktadır. Ani şeker düşmesi sonucu açlık hissi oluşur. Açlık hissinin oluşması sonucunda besin tüketme isteği artar ve bu durumda kilo almaya daha meyilli bir hal almış oluruz.

Özellikle ara öğünlerinizde yoğurt, süt ve kefirinizin üzerine tarçın serperek tüketebilirsiniz. Aynı zamanda gün içerisinde tükettiğiniz suyun içerisine çubuk tarçın koyarak tüketebilirsiniz. Tarçını günlük beslenmenizde muhakkak bulundurmanız sağlığınız açısından olumlu durumlar teşkil edecektir.

Tarçın

Kırmızı Acı Biber: Mucizevi yağ yakıcı 5 besinimizden dördüncüsü ise kırmızı acı biberdir. Kırmızı acı biber içerisinde bulunan kapsaisin adlı madde sayesinde metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasına ve yağ yakımının hızlanmasını sağlamaktadır. Çoğumuz acı biber yediğimiz zaman sıcaklık hissinin arttığını hissederiz ve terlemeye başlarız. Bu belirtiler metabolizmamızın hızlandığına yönelik işaretlerdir. Özellikle yaz günlerinde ferahlatıcı bir ayranın içerisine kırmızı acı pul biber ekleyerek tüketebilirsiniz. Veyahut yemeklerinizde de tercih edebilirsiniz. Seçim sizin.

Ananas: Yağ yakıcı mucizevi 5 besinimizin sonuncu besini ananastır. Ananas içerisinde bulunan bromelain adlı madde sayesinde oldukça fazla metabolizmamızı hızlandırmaktadır. Özellikle ara öğünlerde meyve tercihinizi ananas yönünde kullanarak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Örnek olarak 2 ince dilim ananas ile 1 su bardağı süt + 1 tatlı kaşığı tarçın ara öğün olarak tüketilebilir.

Ananas

Mucizevi 5 besinimizi bu şekilde anlattığımıza göre örnek birkaç alternatif ara öğün verebiliriz.

Örnek Ara Öğün 1: 1 fincan yeşil çay + 5-6 adet kepekli küçük grissini

Örnek Ara Öğün 2: 1 su bardağı süt – 1 tatlı kaşığı tarçın ilaveli + 1 adet wassa

Örnek Ara Öğün 3: 4 yemek kaşığı yoğurt – 1 çay kaşığı acı pul biber ilaveli + 1 adet mevsime uygun meyve

Aynı zamanda bu yazıyı pekiştirmek adına Yağ Yakıcı Mucizevi 5 Besin videomuzu izleyebilirsiniz.

Bu şekilde ara öğünler tercih ederek öğünlerinizi çeşitlendirebilirsiniz. Unutmayın yapacağınız her şey sizin sağlığınız için…

Aynı zamanda, yağ yakıcı özelliği olan supplement ürünleri yağ kaybına yardımcı olurlar, eğer bu tarz ürünleri kullanmak için güvenilir adres üzerinden alışveriş yapacağınız yağ yakıcı yardımcı ürünlere L-Karnitin ve Cla https://www.aloprotein.com/l-karnitin-cla ulaşabilirsiniz.

Yağ kaybı için diğer yardımcı makalelerimizi inceleyebilirsiniz;

Yağ Yakıcı İçecekler

Yağ Yakıcı İçecekler

Yağ Yaktıran Egzersizler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı