Yağ Yakan Hareketler ve Egzersizler

Yağ Yaktıran Egzersizler, kilo verme konusunda oldukça yaygın olarak yapılan şey diyet yapmak olsa da aslında önemli olan spor yapmaktır. Sizin düzenli bir antrenman yaparak istediğiniz kiloya ulaşma imkânınız vardır.

Bununla birlikte birçok zayıflama hareketi gösterilmektedir ve televizyonlarda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Zayıflama hareketleri genellikle kardiyo antrenmanı olmaktadır. Bu şekilde çok sağlıklı bir zayıflama süreci geçirmeniz mümkündür. Zayıflama hareketleri sizin hangi bölgedeki yağları eritmek istediğinize göre değişim gösterir. Öncelikli olarak göbek ve çevresindeki yağları eritmek adına mekik ve yanlara doğru gerilme hareketlerini de kapsayan birçok hareket bulunmaktadır. Bu şekilde o bölgede toplanan fazla yağlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Bunların yanında diyet yaparak spor yapmak sizin çok daha kısa sürede zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Bu şekilde ayda ortalama

En etkili zayıflama hareketleri yürüyüş yapmak ve koşmaktır. Bu şekilde hızlı bir şekilde aynı zamanda sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz mümkün olacaktır. Bunların yanında uzmanlar sizin bitki çayları içerek bağırsak sisteminizi çalıştırmayı önermiştir. Böylece daha sık tuvalete gitmeniz sağlanacak ve çok hızlı bir şekilde kilo vermeye başlayacaksınız. Birçok diyetisyen tarafından önerilen bu önerileri doğru uyguladığınız zaman düzenli bir hayata sahip olacaksınız. Aynaya baktığınızda fit bir vücudu görmeniz sizi daha çok motive edecek ve böylece daha da hırslanmanızı sağlayacaktır. Bu sürecin ilk haftaları biraz zor geçmektedir. Bu dönemde sabır göstermeniz gerekmektedir. Bu dönemden sonra ise vücut yavaş yavaş alışmaya başlamış olacaktır. Bu programı uygulamaya başladığınız ilk 1 hafta içerisinde tartıya çıkmayın. Çünkü daha sonradan hızlı bir şekilde kilo verme işlemi başlayacaktır. İlk haftalar her zaman sıkıntılı olur fakat sonra sizde alışacaksınız.

Yağ Yaktıran Egzersizler

En Hızlı Yağ Yakan Egzersiz Hareketleri

Mekik

Karın kaslarımızı geliştiren egzersiz hareketlerinden mekik en etkili egzersizlerden bir tanesidir. Mekik hareketini yapmak için yere sırt üstü olacak şekilde uzanalım. Ellerimizi başımızın arkasına alıp bacaklarımızı hareket ettirmeden yarım olacak şekilde vücudumuzu ayarlayalım. Doğrulup tekrar yavaş bir hareket eğilimi ile tekrar yatıp kalkalım. Vücudumuz alıştığında tam doğrularak aynı hareketi tekrar tekrar yapalım. Bu hareketi yaparken çenenizin gövdenize değmemesine özen göstermelisiniz.

Süperman Harketi

Sırt kaslarınızı geliştiren bu egzersiz yöntemi yere yüzü koyun uzanarak ellerinizi ve avuçlarınızı yere değecek şekilde ileri uzanması şeklinde yapılmaktadır. Bacaklarınız her zaman için düz pozisyonda olmalı sonrasında aynı hizayı bozmadan ayaklarınızı yukarı doğru kaldırın. Kaslarınız zorlanana denk aynı şekilde bekleyin. Sonrasında sırt üstü yatın rahatlayın  ve ara ara hareketi tekrarlayın.

Yürüyüş Yapmak

Sporun ana maddesi olan yürüyüş her birey için vazgeçilmez bir spordur. Özellikle bacak kaslarınızın rahatlaması açılması ve kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlamaktadır.

 Geriye Esneme

Baldır germe olarak bilinmekte olan geriye esneme egzersizi ayaklarınızın üzerinde diz çökmeniz ile elleri ve göğüs kısmını birleştirmeniz ile ilerlemektedir. Bu konuma gelince geriye doğru esneyerek baldırınızın sıkılaşmasına katkı sağlarsınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı