Yağda Fırında Yumurtalı Ekmek Kaç Kalori

Yağda Fırında Yumurtalı Ekmek Kaç Kalori, Yumurtalı ekmek sabah kahvaltılarımız için alışılmış bir tat. 2 Farklı çeşit yumurtalı ekmek yapımı vardır, peynirli maydanozlu yumurtalı ekmek kızartması ve yağda yumurtalı ekmek kızarması şeklindedir. İlk önce yağda kızartılmış olanını ele alacağız

Yağda Fırında Yumurtalı Ekmek Kaç Kalori

Yağda Fırında Yumurtalı Ekmek Kaç Kalori

Genelde hızlı ve pratik olması sebebi ile daha çok tercih edilir. Kalori olarak tavsiye etmeyeceğimiz kadar yüksek kalorilidir. Zaten ekmek ve sıvı yağ kilo vermek isteyenler için yenmemesi gereken gıdaların başında gelmektedir. Özellikle de yağda kızarmış ürünler. Yumurtalı ekmek tüketilmemesine özen göstereceğiniz gıdaların ilk sırasına eklemelisiniz. Yine de tüketirseniz de 1 adetten fazlasını tüketmemeye dikkat ediniz.

1 Dilim Yağda kızarmış yumurtalı ekmek kalori değeri : 200 Kaloridir.

Fırında Pişirilmiş Peynirli Yumurtalı Ekmek Kaç Kalori

Fırında kızartılan çeşidi nispeten daha sağlıklıdır. Kilo kontrolü yapanlar yemesi gerektiğinde kepekli ekmek ile diyet peynir kullanarak tüketebilirler. Tüketim miktarı 1-2 dilimden fazla olmamasına özen göstermelisiniz. Yumurtalı ekmek karbonhidrat ve protein bakımından zengindir. Normal bir dilimi 1,5 tabak sebze yemeğine yada 2 tabak domates çorbasına denk bir kaloriye sahiptir. 1 Diliminden alınan kaloriyi yakmak için 20 dakika yürüyüş yapmanız gerekir. Bu bilgileri duyduğunuzda zayıflamak için artık bu gıdayı tüketmeyeceksiniz.

1 Dilim Fırında Kızarmış yumurtalı Ekmek Kalori Değeri : 140 Kaloridir

Sitemizden sağlıklı yaşam ile alakalı makalelerimizi okuyabilir, Ayrıca hızlı sonuç almanıza yardımcı olacak diyet listelerine göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı