Yarım Gün Temizlik Kaç Saat?

Hızla gelişen dünyada, içinde bulunduğumuz modern zamanda çalışan kadın nüfusu gittikçe artmaktadır. Bununla birlikte kadına yakıştırılmış evdeki görevlerin de yerine getirilmesi için yeni bir iş alanı ortaya çıkmaktadır. Temizlik artık bir iş kolu olarak sayılmakta ve günlük sigorta, iş güvenliği konular da yasal olarak zorunlu kılınmaktadır. Dışarıda çalışan ve ev temizliğine zaman bulamayan insanlar temizlik şirketleri ile ya da bireysel temizlik yapan kişilerle anlaşmaktadır.

Temizlik işi de diğer birçok iş alanında olduğu gibi yarım ve tam gün olarak ayırılmaktadır. Yarım gün temizlik 4 saat sürmekte ve çalışanın bu süre içerisinde yapabileceği işler kısıtlıdır.

Yarım Gün Temizlik Kaç Saat?

Yarım Gün Temizlikte Neler Yapılır

Yarım gün süren temizlikte; süpürme, silme ve toz alma işlemlerinin yanı sıra banyo ve mutfağın da dolap içleri hariç temizliği yapılmaktadır. Bununla birlikte anlaşmaya bağlı olarak halı ya da koltuk silme gibi işlemlerde yapılabilmektedir.

Yarım Gün Temizlikçi Ne İş Yapar?

Genel temizliğin yanı sıra banyo ve lavabo temizliği de yapılmaktadır. Bununla birlikte anlaşmaya bağlı olarak dönüşümlü olarak ankastre ürünler temizlenmekte, fayanslar silinmekte, kapıların silinmesi, perde yıkama ve asma işlemleri de yapılabilmektedir.

Yarım Gün Ev temizliği işi Arıyorum

İşsizliğin çok yoğun olduğu içinde bulunduğumuz bugünlerde birçok kadın yarım gün ya da tam gün temizlik yapmak istemektedir. Ancak müşteriyi nereden bulacaklarını bilememektedir. Bunun çözümü olarak temizlik ve benzeri hizmetlerinin sunulduğu şirketler kurulmuştur. Bu şirketlerden birine müracaat edilerek yarım gün ev temizliği, yarım gün ofis temizliği ya da tam gün ev temizliği gibi işler bulunabilmektedir.

Yarım Gün Temizlik İşi

Zaman zaman tam zamanlı çalışacak vakti olmayanlar, çocuğu olan kadınlar yarım zamanlı yani part time iş aramaktadır. Bu noktada yarım gün temizlik işi kurtarıcı nitelikte olabilir. Ek gelir oluşturmak ya da aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen bayanlar bazı temizlik şirketlerine başvuruda bulunarak sadece yarım gün temizlik işi yapabileceğini bildirdiğinde part time temizlik işlerine giderek aile bütçesine katkıda bulunabilir. Özellikle büyük şehirler olan Eskişehir, Ankara, İstanbul, İzmir gibi yerlerde yarım gün temizlik işi veren firmalar bulunmaktadır. Bu firmalara başvuru yaparak part time temizlik işinde çalışabilir ve evinizi, ailenizi ihmal etmeksizin aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Günlük Ev Temizliği Ücretler

Günlük ev temizliği ücretleri; şehirden şehre ve bölgeden bölgeye değişmektedir. Aynı zamanda temizliğin yarım gün mü yoksa tam gün mü yapılacağı konusu da ücret konusunda belirleyicidir. Ortalama olarak yarım gün temizlik işinin ücreti 100 – 150 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Temizlikçi Kadın Nereleri Temizler?

Yarım gün temizlik sırasında; süpürme, silme, toz alma işlemi ve ayrıntılı olarak banyo ve lavabo temizliği yapılmaktadır. Tam gün temizlikte ise bütün bu işlere ek olarak; kapıların silinmesi, camların silinmesi, perdelerin yıkanması, mutfak dolaplarının dışarıdan silinmesi, banyo fayanslarının temizlenmesi, duşa kabinin temizlenmesi vb. işler yapılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı