Yaş Hesaplama (Gün, Ay ve Yıl Olarak)

Doğum Tarihinizi Giriniz


Yaş, insanoğlunun Dünya’ya geliş sürecinden, içerisinde bulunduğu tarihe kadar geçen zamanın aritmetiğidir. Tarihte uluslararası anlaşmalar ve insanlar arasındaki uyumun sağlanması için, tarihler belirlenmiştir. Bir gece ve bir gündüz dönüşümüne gün denilmekte, toplamda 365 gün 6 saatin bir dönüşüne yıl deniliyor. Bir yıl, Dünya’nın kendi çevresi etrafında bir tur dönmesiyle gerçekleşiyor. Her bir yıl da, bir yaş kazandırıyor. Her insanın Dünya üzerinde geçirdiği her bir yıl, bir yaşa tekabül ediyor. Yaş hesaplama yaparken bilinen bazı doğrular, tüm insanlar tarafından kabul edilmiştir.

Kaç Yaşındayım Hesapla

Gün ay olarak yaş hesaplama metodu ile burçlar, yükselen burçlar öğrenilebilir. Zaman hesaplama sayesinde hangi gün, hangi yıl hesaplaması yapılabiliyor. Her insan 1 tam yaşı doldurduktan sonra, bir sonraki yıldan 1 gün almaya başlarlar. Yeni yaşın tam doğum gününe varana dek, yeni yaştan günler alınır. Örneğin siz 33 yaşında iseniz, doğum gününüzdeki her yeni gün 34 yaşından bir gün almak anlamına gelir. 34 yaşının doğum gününü yaşadığınızda da 35 yaşından gün almaya başlarsınız.

Kaç yaşında olduğunuzu tam ve doğru olarak hesaplamak için doğduğunuz günü, ay ve yıl olarak yazın ve kaç yaşında olduğunuzu, uluslararası kabuller çerçevesinde öğrenebilirsiniz.

 

Yaş Hesaplama

Yaş hesaplama makinesini kullanarak, TSİ ile kaç yaşında olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Gün, ay ve yıl bilgisini arama çubuğundan girdiğinizde, hangi gün doğduğunuzu öğrenebilirsiniz. Otomatik hesaplama yöntemiyle siz doğduğunuzda hangi gün yaşanıyordu, hangi burçtasınız gibi bilgileri net olarak öğrenebilirsiniz. Kaç yaşındayım hesaplama yöntemi ile şayet doğduğunuz saati biliyorsanız eğer, otomatik hesaplama yöntemi ile sizin doğumunuzdan bugüne geçen gün sayısını öğrenebilirsiniz.

yaş hesaplama

2018 Yaş Hesaplama

Bu yıl kaç yılına girdiniz, yeni doğum gününüze kalan süre; ay- hafta- saat- dakika ve saniye olarak sunuluyor. Gün, ay ve yıl bilgilerinizi girerek, 2018 yılında kaç yaşındasınız, 2018 yılında doğum gününe girerken kaç yaşına girmiş olacaksınız bilgilerini, otomatik olarak hesaplayabilirsiniz.

Ehliyet Ay Hesaplama

Ülkemizde ehliyet yani sürücü belgeleri, 18 yaşını dolduran reşit bireylere veriliyor. Ehliyet alabilmek için tam doğum tarihinizi hesaplayabilir, kaç gün, kaç hafta ve kaç ay kaldı gibi bilgilerin tamamını tek bir arama çubuğundan öğrenebilirsiniz. Ehliyet almak için hak kazanan ve 18 yaşını dolduran kişiler, doğum yaşı hesaplama makinesi üzerinden en doğru ve net bilgilere erişebilirler.

Bebek Ay Hesaplama

Anne adayları, hamileler ve bebek sahibi olmak isteyenler, yaş hesaplama makinesi üzerinden diledikleri tarihi girerek, bebeğin ne zaman doğacağını hesaplayabilirler. Yeni doğan bebeklerin de bu sene kaç yaşında oldukları, kaç günlük ve aylık bebek oldukları, 1 yaşından kaç gün aldıkları gibi bilgilerin tamamını öğrenebilirler.

Bebeğim Doğalı Kaç Aylık Oldu Hesaplama

Dünya’ya geldiğinizden bu yana kaç yıl geçmiş, kaç ay geçmiş, kaç saat yaşanmış, kaç dakika ve kaç saniye geçmiş gibi tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Bebeğinizin doğalı kaç gün olduğunu, yeni yaşına kaç günün kaldığını, doğum saatini girerek öğrenebilirsiniz.

Yaşından Gün Almak Ne Demek?

Bebekler doğduktan sonra bu dünya üzerinde geçirdikleri bir yıldan sonra 1 yaşına girerler. Yani doğduklarında yaşsız olarak gelen her bebek, yaşadığı gün ve toplam sene üzerinden, günümüzdeki yaşını hesaplar. Dünya saat farklılıkları baz alınmadan her insan yaşadığı ülke saati üzerinden doğum hesaplaması yapabilir. Türkiye saati üzerinden doğduğunuz tarih ve saati yazarak, doğum gününüzü tam olarak hesaplayabilir, kaç yaşında olduğunuzu bulabilirsiniz. Yeni yaşınızdan kaç gün aldınız, kaç saniye sonra yeni yaşınıza gireceksiniz bilgilerinin tamamını öğrenebilirsiniz.


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 10 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 4,67. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 86 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. Dekky dedi ki:

  Sağlık sorunlarimdan dolayı özel öğrenci statüsündn yararlanmak istiyorum bunun için neler yapmalıyım hangi yolları izlemeliyim bide geçiş yapacağımız üniversiteyi biz mı belirlicez yardımcı olursanız sevirim

 2. Kodderiniz OxYSaS Konuşuyor :) dedi ki:

  BUDA BENİM Kİ ARKADAŞLAR :)
  Kaç Yaşındasın:

  15 Yaşındasın

  Yaşadığın Toplam Süre:

  15 Yıl, 10 Ay, 25 Gün

  Ay Cinsinden:

  190 Ay Önce Doğdun

  Gün Cinsinden:

  5810 Gün Önce Doğdun

  Saat Cinsinden:

  139440 Saat Önce Doğdun

  Dakika Cinsinden:

  8366400 Dakika Önce Doğdun

  Bir Sonraki Doğum Günün:

  34 Gün Sonra Doğum Günün

 3. OxYSaS dedi ki:

  Kaç Yaşındasın:

  15 Yaşındasın

  Yaşadığın Toplam Süre:

  15 Yıl, 10 Ay, 25 Gün

  Ay Cinsinden:

  190 Ay Önce Doğdun

  Gün Cinsinden:

  5810 Gün Önce Doğdun

  Saat Cinsinden:

  139440 Saat Önce Doğdun

  Dakika Cinsinden:

  8366400 Dakika Önce Doğdun

  Bir Sonraki Doğum Günün:

  34 Gün Sonra Doğum Günün

 4. Asker dedi ki:

  31.12.1998 doğumluyum, askere ne zaman giderim?

  1. Bilinmeyen dedi ki:

   2 yılın kalmış kardeş

 5. Anonim dedi ki:

  2014

 6. laylaylom dedi ki:

  4 gun sonra dogum gunum kutlayin la dogum gunumu

 7. Zeynep dedi ki:

  Merhaba ben 31 Ekim 2000 yılında doğdum tam olarak kaç yaşımdayım

 8. Anonim dedi ki:

  ne zaman askere gıderım

 9. Anonim dedi ki:

  2002 üçüncü ay şimdiki yaşım

  1. delo adam dedi ki:

   ula nere yazik ogrenikk yasimizi

 10. Sevcan ALTIN dedi ki:

  2000 li kaç yaşında oluyor

  1. asdfghjklşi, dedi ki:

   17

  2. Anonim dedi ki:

   17

 11. nesrin dedi ki:

  neden çıkmıyor yaşım yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  1. Anonim dedi ki:

   cikiyo

 12. Anonim dedi ki:

  13

  1. Anonim dedi ki:

   Kes

 13. Anonim dedi ki:

  364 gün sonra doğum gününüz :D

 14. İRFAN KAPLAN dedi ki:

  doğum saatini kaç olarak kabul ediyorsunuz?

 15. ugur dedi ki:

  ohaaa :DDDD

 16. Anonim dedi ki:

  SÜPERSİNİZ

 17. BAYAN PSİKOPAT dedi ki:

  4674 gün önce doğmuşum
  ve sadece 6730560 dakikacıktan beri yaşıyorum

 18. bır delı dedi ki:

  tam 5000 gun once dogmusum

 19. Anonim dedi ki:

  23 Yaşındasın
  Yaşadığın Toplam Süre:
  23 Yıl, 6 Ay, 30 Gün
  Ay Cinsinden:
  282 Ay Önce Doğdun
  Gün Cinsinden:
  8612 Gün Önce Doğdun
  Saat Cinsinden:
  206688 Saat Önce Doğdun
  Dakika Cinsinden:
  12401280 Dakika Önce Doğdun
  Bir Sonraki Doğum Günün:

  154 Gün Sonra Doğum Günün

 20. orhan dedi ki:

  13milyon dakika önce dogmuşum ölüyorummmm