Yaş Hesaplama (Gün, Ay ve Yıl Olarak)

Doğum Tarihinizi Giriniz


Doğum Günü Hesaplama

Doğum gününü girerek yaş hesaplaması yapabilmek için yukarıda bulunan formu kullanabilirsiniz. Bu sayede kaç yaşında olduğunuzu, kaç gündür hayattayım sorusunun cevabını, kaç ay önce doğdum sorusunun cevabını ve kaç saattir hayattayım sorusunun cevaplarını bulabilirsiniz.

Yaş, insanoğlunun Dünya’ya geliş sürecinden, içerisinde bulunduğu tarihe kadar geçen zamanın aritmetiğidir. Tarihte uluslararası anlaşmalar ve insanlar arasındaki uyumun sağlanması için, tarihler belirlenmiştir. Bir gece ve bir gündüz dönüşümüne gün denilmekte, toplamda 365 gün 6 saatin bir dönüşüne yıl deniliyor. Bir yıl, Dünya’nın kendi çevresi etrafında bir tur dönmesiyle gerçekleşiyor. Her bir yıl da, bir yaş kazandırıyor. Her insanın Dünya üzerinde geçirdiği her bir yıl, bir yaşa tekabül ediyor. Yaş hesaplama yaparken bilinen bazı doğrular, tüm insanlar tarafından kabul edilmiştir.

Kaç Yaşındayım Hesapla

Gün ay olarak yaş hesaplama metodu ile burçlar, yükselen burçlar öğrenilebilir. Zaman hesaplama sayesinde hangi gün, hangi yıl hesaplaması yapılabiliyor. Her insan 1 tam yaşı doldurduktan sonra, bir sonraki yıldan 1 gün almaya başlarlar. Yeni yaşın tam doğum gününe varana dek, yeni yaştan günler alınır. Örneğin siz 33 yaşında iseniz, doğum gününüzdeki her yeni gün 34 yaşından bir gün almak anlamına gelir. 34 yaşının doğum gününü yaşadığınızda da 35 yaşından gün almaya başlarsınız.

Kaç yaşında olduğunuzu tam ve doğru olarak hesaplamak için doğduğunuz günü, ay ve yıl olarak yazın ve kaç yaşında olduğunuzu, uluslararası kabuller çerçevesinde öğrenebilirsiniz.

 

Yaş Hesaplama

Yaş hesaplama makinesini kullanarak, TSİ ile kaç yaşında olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Gün, ay ve yıl bilgisini arama çubuğundan girdiğinizde, hangi gün doğduğunuzu öğrenebilirsiniz. Otomatik hesaplama yöntemiyle siz doğduğunuzda hangi gün yaşanıyordu, hangi burçtasınız gibi bilgileri net olarak öğrenebilirsiniz. Kaç yaşındayım hesaplama yöntemi ile şayet doğduğunuz saati biliyorsanız eğer, otomatik hesaplama yöntemi ile sizin doğumunuzdan bugüne geçen gün sayısını öğrenebilirsiniz.

yaş hesaplama

2021 Yaş Hesaplama

Bu yıl kaç yılına girdiniz, yeni doğum gününüze kalan süre; ay- hafta- saat- dakika ve saniye olarak sunuluyor. Gün, ay ve yıl bilgilerinizi girerek, 2019 yılında kaç yaşındasınız, 2019 yılında doğum gününe girerken kaç yaşına girmiş olacaksınız bilgilerini, otomatik olarak hesaplayabilirsiniz.

Ehliyet Ay Hesaplama

Ülkemizde ehliyet yani sürücü belgeleri, 18 yaşını dolduran reşit bireylere veriliyor. Ehliyet alabilmek için tam doğum tarihinizi hesaplayabilir, kaç gün, kaç hafta ve kaç ay kaldı gibi bilgilerin tamamını tek bir arama çubuğundan öğrenebilirsiniz. Ehliyet almak için hak kazanan ve 18 yaşını dolduran kişiler, doğum yaşı hesaplama makinesi üzerinden en doğru ve net bilgilere erişebilirler.

Bebek Ay Hesaplama

Anne adayları, hamileler ve bebek sahibi olmak isteyenler, yaş hesaplama makinesi üzerinden diledikleri tarihi girerek, bebeğin ne zaman doğacağını hesaplayabilirler. Yeni doğan bebeklerin de bu sene kaç yaşında oldukları, kaç günlük ve aylık bebek oldukları, 1 yaşından kaç gün aldıkları gibi bilgilerin tamamını öğrenebilirler.

Bebeğim Doğalı Kaç Aylık Oldu Hesaplama

Dünya’ya geldiğinizden bu yana kaç yıl geçmiş, kaç ay geçmiş, kaç saat yaşanmış, kaç dakika ve kaç saniye geçmiş gibi tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Bebeğinizin doğalı kaç gün olduğunu, yeni yaşına kaç günün kaldığını, doğum saatini girerek öğrenebilirsiniz.

Yaşından Gün Almak Ne Demek?

Bebekler doğduktan sonra bu dünya üzerinde geçirdikleri bir yıldan sonra 1 yaşına girerler. Yani doğduklarında yaşsız olarak gelen her bebek, yaşadığı gün ve toplam sene üzerinden, günümüzdeki yaşını hesaplar. Dünya saat farklılıkları baz alınmadan her insan yaşadığı ülke saati üzerinden doğum hesaplaması yapabilir. Türkiye saati üzerinden doğduğunuz tarih ve saati yazarak, doğum gününüzü tam olarak hesaplayabilir, kaç yaşında olduğunuzu bulabilirsiniz. Yeni yaşınızdan kaç gün aldınız, kaç saniye sonra yeni yaşınıza gireceksiniz bilgilerinin tamamını öğrenebilirsiniz.

88 Yorum

 1. TAM OLARAK 10 YAŞINDASIN BUGÜN 10 MAYIS 2019 BEN 27 HAZİRAN 2008 DE DOĞDUM 11 YAŞIMA GİRİCEM

 2. Sağlık sorunlarimdan dolayı özel öğrenci statüsündn yararlanmak istiyorum bunun için neler yapmalıyım hangi yolları izlemeliyim bide geçiş yapacağımız üniversiteyi biz mı belirlicez yardımcı olursanız sevirim

 3. BUDA BENİM Kİ ARKADAŞLAR :)
  Kaç Yaşındasın:

  15 Yaşındasın

  Yaşadığın Toplam Süre:

  15 Yıl, 10 Ay, 25 Gün

  Ay Cinsinden:

  190 Ay Önce Doğdun

  Gün Cinsinden:

  5810 Gün Önce Doğdun

  Saat Cinsinden:

  139440 Saat Önce Doğdun

  Dakika Cinsinden:

  8366400 Dakika Önce Doğdun

  Bir Sonraki Doğum Günün:

  34 Gün Sonra Doğum Günün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı