Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar (ÇÖZÜLDÜ)

Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar var mı? Yasal takip yaşayan kişiler nasıl kredi alabilirler? Bu soruları merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Kredi ve kredi ürünlerinden olan kredi kartı, kmh hesabı gibi banka ürünlerini belirli bir süre ödemediğiniz zaman banka sizi yasal sürece sokacaktır. Bu yasal süreç sonrası borcunuz faizler ve avukat masrafları ile daha da büyüyecektir. Bu durumun aksine banka sicilinizde bozulacak ve kırmızı kalem yemiş olacaksınız. Bu süre içersin de yani yasal takipte olanlara kredi alma şansınız hiç yoktur. Bankalardan kredi başvurusu yaptığınız zaman sizin kredi notunuza ve kredi sicilinize bakarak değerlendirme yapmaktadırlar. İstediğiniz kadar kefiliniz, istediğiniz kadar ipoteğiniz olsun bu banka sistemini geçemezsiniz. Bankalardan kredi ve kredi kartı almak için bu yasal takipteki borçlarınızı kapatmanız gerekmektedir.

İnternet siteleri üzerinde yasal takipte olanlara kredi veren bankalar adı altındaki yazan ilanlara itibar etmemenizi öneririz. Çünkü bu durumdaki ilanlar sizi dolandırmak isteyebilirler. Bu yazımızı okuyarak yasal takipteki bir kişi nasıl kredi alabilir bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

Kanun Takip Olanlara Kredi Veren Bankalar 2020

Bankaların kredi ürünlerini kullandığınız da ve borçlarınızı aylık olarak ödemediğinizde bankalardan kırmızı kalem olur ve kredi notunuzu düşürürsünüz. Bu durumda artık banka çalışması yapamaz ve icralık olursunuz. Eğer borçlarını ödemediyseniz kredi ve kredi kartı başvurusu yaptığınızda olumsuz yanıt alacaksınız.

90 gün boyunca kredi veya kredi kartı borcunuzun asgarisini dahi ödemezseniz banka sizi 91.günde yasal işlemleri başlatmak için hukuk bürosuna sevk eder. Bu durumdan sonra artık muhatap banka değil hukuk bürosu yani avukatlar olacaktır. Bu duruma düşen müşteri artık kırmızı kalem yemiş ve banka sicili icralık olduğu için banka çalışması yapılmaması için leke yemiştir. Bu durumda kredi ve kredi kartı kullanmanız mümkün değildir.

İcralık olan borcunuzu ödedikten sonra normal şartlarda 5 yıl bekledikten sonra kredi kartı alarak tekrardan banka çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Daha önceden lekeli bir kredi siciliniz olduğu için düşük limitli bir kredi kartı verilecek ve ödemeleriniz kontrol edilerek kredi puanınıza yansıyacaktır. Eğer bu durumdan kurtuldunuz ve tekrardan kredi kartı aldıysanız bundan sonraki banka çalışmalarınızı daha dikkatli ve titiz yapmanızı öneririz. Eğer bir daha aynı durumda olursanız belki hayatınız boyunca banka çalışması yaşayamayabilirsiniz. Ben 5 yıl beklemek istemiyorum diyorsanız da bazı kişilere bazı yöntemlerle krediler verilmektedir. Dilerseniz bunun hakkında bilgiler verelim.

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Yukarıda belirttiğimiz gibi kredi veya kredi kartınız yasal takibe girdiyse bazı durumlarda kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Bunun için emekli olmanız gerekmektedir. Emekli olan kişi daha önce icralık bir durum yaşadıysa kredi alabilir. Bunu nasıl yapabilirsiniz yazımızın devamında öğrenebilirsiniz. Ayrıca memur olan veya uzun yıllardır aynı işyerinde çalışan kişilerde ipotek verdikten sonra tekrardan krediler alabilirler. Bunun için yasal takip borcunuzu kapatmanız ve ekranlardan düşürmeniz gerekmektedir. Ekranlardan düşürmek için ilk olarak borcunuzu kapattığınıza dair yazı alacaksınız. Daha sonra icra dairesine gidip dosyanızın kapanmasını isteyeceksiniz. Son işlem olarak da icralık dosyanızın olduğu bankaya giderek borcunuzu ödediğinizi ve ekranlardan kaldırılması için güncelleme yapmasını isteyecekseniz. Bu işlemler bir hafta süresini bulabilir. Bu işlemleri yaptıktan sonra kredi başvurunuzu aşağıdaki bankalardan ipotekli olarak yapabilirsiniz.

  • Burgan Bank
  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • İş bankası
  • Akbank
  • HSBC Bank
  • ICBC Bank
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası (Faizsiz)

İcralık Emekliye Kredi Veren Bankalar

Eğer emekli iseniz emekli maaşı aldığınız bankadan yasal takip borcunuzu kapattığınızda kredi alabilirsiniz. Yasal takip borcunuzu kapattığınızda Ziraat Bankası, Burgan Bank, PTT Bank, Halkbank, İş Bankası, Vakıfbank ve Akbank şubelerinden emekli maaşı alıyorsanız başvurunuzu yapabilirsiniz. Borcu yoktur kağıtları ile birlikte başvurunuzu yaparak anında kredi kullanabilirsiniz. Bu kampanya sadece emekliler için geçerlidir.

Yukarıda sizlere yasal takipte olanlara kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan kolay bir şekilde kredi başvurunuzu yapabilir ve onaylanan kredinizi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Eğer bankalar size ikinci bir şansı verdiyse bu şansı iyi değerlendirmeniz gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı