Yaz Ne Zaman Gelecek? Ne Zaman Bitecek?

2022 Yaz Mevsiminin Bitmesine Kaç Gün Kaldı

2022 Yaz Mevsimine Kaç Gün Kaldı

Yaz Mevsiminin Başlangıcı: 1 Haziran 2022 Cuma

Yaz Mevsiminin Ayları: Haziran-Temmuz-Ağustos

İlkbahar mevsiminin başlaması ile akıllara gelen soru yaza kaç gün var , yaza kaç gün kaldı oluyor. Bu soruları cevaplandırabilmek için sitemize yaz mevsiminin başlangıç tarihi olan 1 Haziran 2022 tarihine olan geri sayımı ekledik. Yani yaz mevsimi artık insanların aklına deniz mevsimi olarak gelmektedir. Bunu da belirtmiş olalım.

Yaz Ne Zaman Başlar?

Yaz mevsimi takvim olarak 1 Haziran’da başlar. Fakat tam olarak ülkemizde bu tarihte başladığı söylenemez. Ülkemizin doğu kesimleri yükseltiden dolayı yaz mevsimine bazen geç girebilmektedir. Denizellikten dolayı ise kıyı şeridindeki şehirler yaz mevsiminin etkisini daha hızlı hisseder.

Öğrencilerin, öğretmenlerin, memurların, çalışanların ve daha bir çok insanın kafasında ki soru yaza kaç gün var… Evet herkesin merakla beklediği mevsim. Neden mi? Yaz demek sıcak demek, yaz demek tatil demek, yaz demek heyecan demek, yaz demek eğlence demek, yaz demek…

Tabi yazı herkes merakla bekliyor dedik ama yazı sevmeyenlerde var. Yazın o sıcağın da klimasız yapamayanlar, dışarıya çıktığı anda sıcaktan su gibi olanlar, sıcakta çalışmak zorunda olanlar, hatta üniversitelerde yaz okulu olan öğrenciler yazı pek sevmeyebilir. Ama yaz mevsimini eğlenceli hale getirmek sizin elinizde yaz mevsimi ne zaman olursa olsun eğlenmeyi bilene güzeldir.

Yaz Ne Zaman Biter?

Yaz mevsimi sonbahar mevsiminin gelmesiyle rafa kalkar. Bunun tarihi ise 1 Eylül’dür. 1 Eylül sıcaklıklar aniden düşmemektedir. Yaz mevsimin etkileri bir süre daha devam edebilmektedir.

Tabi yaz mevsimi 1 Haziran’da başlıyor diye en sıcak ay Haziran olacak diye bir kriter yoktur.Genellikle sıcaklık ortalamalarına baktığımız zaman ülkemizde Temmuz-Ağustos aylarında en sıcak yaz günlerini yaşadığımızı görüyoruz.

Yaz aylarını yukarıda yazmıştık yine tekrarlayalım. Yaz ayları: Haziran, Temmuz, Ağustos’tur. Haziran ayı 30 gün çeker. Temmuz ayı 31 gün çeker. Ağustos ayı da 31 gün çeker.

Bu yazımızda yaza kaç gün kaldı , yaza ne kadar var , yaz mevsimi ne zaman , yaz mevsimi geri sayım gibi aklımıza gelen birçok konudan bahsettik. Sizlerde yorumlarınızla bize katılmak isterseniz alt kısımdan yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

 Yaz Mevsimi Hangi Tarihte Başlar, Yaz Mevsimi Hangi Tarihte Biter?

Yaz mevsimi takvimsel olarak 1 Haziran günü başlar 1 Eylül günü ise biter.

Ancak kağıt üzerinde bu şekilde olsa da küresel ısınmadan kaynaklı mevsim kaymaları yaşanmıştır. Artık yaz ayları daha geç kendini hissettirmektedir. Ayrıca geçiş dönemi olan bahar mevsimlerini de doyasıya yaşayamıyoruz. Dört mevsimi yaşayan ülkemizde artık yazdan kışa, kıştan yaza geçişler yaşanmaya başlandı. Yaz mevsimi geç başlayıp geç bitmektedir. Yine aynı şekilde kış mevsimleri de daha geç başlayıp, sıcaklar daha geç hissedilmeye başlanmaktadır.

68 Yorum

 1. YAZ GÜNÜNE SON 143 GÜN
  OLEYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY ARKADAŞIM BANA TABLET VERECEK

 2. duyduk duymadık demeyin ey ahali! Yaz geldi yarın okullar kapanacak. Dileyen gezsin tozsun; dileyen çalışsın. ÖZGÜRLÜÜÜÜÜÜÜKKK!!!

  1. Yaz gel lan artik sikicem yaz gelirse insallah parmagim kopar gelmezzz zamani dunyada ben biliyom 2030 gelir bu senin yazi gelmez

  1. yaz en guzel mevsımdır sıcak meyvelerı guzel kış ne kar soguk okula gıdıyon stres yazın okul yok

 3. Okullar kapansın ardından burslulağa girelim demiş okul 9 haziran bursluluk 10 Haziran’da olacak keşke okullar sadece büyükler için olsa ne güzel olurdu

 4. Gelmiyecek Gelirse ınsallah parmagım kopar o kadar emınım gelmıyecek 2018 gelır ama yaz gelmez

 5. gelmıcek bırak mayısın 20 sı bıle gelmez gelmez gelmesse hepınızı edıcem zaman konusunda cok ıyıyım 2018 ın yazı gelır bu senenın yazı gelmez gelmez hep mayısda kalcak

 6. 50 gun ama okuldan bıkmısım her gun yorgun mutsuz artık gelsinde ne ınatcı yazmıs bı gelmedı gıttı bole gıderse yıl 2025 olmus hayla 2017 de de yaz gelmedı o kadar yanı sınırlendım

  1. Devamsızlık 0 benim 9 Gün devamsızlık yaparım bakarım keyfime tırıvırı az aklını kullan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı